CHP'de yoklama kaçakları yandı!

Giriş Tarihi:28.03.2011, 10:52 Güncelleme Tarihi:28.03.2011, 10:52

İzmir İl Başkanı Bayır, seçim sürecindeki toplantılara katılmayan partilileri uyarıyor, hepsinin çalışmalarıyla ilgili karne tutuyor


ONUR ÇAKIR (HABER MERKEZİ)

CHP İzmir İl Başkanı Tacettin Bayır, genel seçim öncesi İl Başkanlığı tarafından düzenlenen toplantılara katılıp katılmayanları öğrenmek için yoklama alıyor. Gelmeyenlere, 'Bir dahaki toplantıya katılın' mesajı çekiyor. Herkesin karnesini tuttuğunu belirten Bayır, "Katılımda aksaklık var mı, yok mu ona bakıyoruz. Eğer partililer toplantılara katılmıyorsa bu disiplinsizlik olur. Bununla ilgili bir şey yapmayabiliriz ama bir dahaki dönem oturduğu koltuğa aday olursa bu karneyi göz önüne alırız. Karnesi zayıfsa 'sen aday olma' deriz" dedi.
İzmir'de CHP genel seçim çalışmalarını hızlandırdı. İl başkanlığı sık sık toplantılar düzenleyerek parti örgütüne genel merkezden gelen talimatları aktarıyor. Bu toplantılara kimin katılıp katılmadığı ise kayıt altına alınıyor. İl Başkanı Bayır, herkesin karnesini tuttuklarını ve toplantılara katılmayanlara uyarı mesajı çektiklerini belirterek, 'Yine de gelmezlerse ne yaparsanız?' sorusuna esprili bir dille, "Gerekli kulak bükme işlemini yaparız" diye konuştu.

SANALDA BAKILACAK
CHP sanal ortamda vatandaşların seçmen listelerinde olup olmadığını öğrenebilmesi için sistem geliştirdi. Vatandaşlar partinin resmi sitesine girerek oturduğu apartmanında kimlerin oy kullanabileceğini görebiliyor. Seçmenler Mart'tan sonra ise hangi okulda ve sandıkta oy kullanabildiğini de öğrenebilecek. Bayır, bu konunun oldukça hassas olduğuna dikkat çekerek, ilçelere talimat verdiğini söyledi.
Seçimde oy kullanacak vatandaşların askıya çıkan seçmen listelerinde isimlerinin olup olmadığını, www.chp.org.tr veya www.chpizmir.org isimli internet sitelerinden kontrol edebileceklerini anlatan Bayır, "İzmirli seçmenlerimiz partimizin resmi sitesine girerek sorgulama yapabilirler. Listelerde isimlerinin olup olmadığının yanı sıra aynı apartmanda veya konutta kendi haricinde kimlerin oy kullandığını da görebiliyorlar. Bu sayede herkes oturduğu evde tanımadıkları veya oradan taşınmış kişi veya kişilerin kayıtta görünüp görünmediğini belirleyebilecek. Böylece aynı haneye yazılmış seçmen ortaya çıkarsa, itirazda bulunarak bunların iptali sağlanacak" dedi.kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.