Zirveyi buluşturan düğün

Giriş Tarihi:24.12.2012, 18:25 Güncelleme Tarihi:24.12.2012, 18:25
Sanayi Bakanı Nihat Ergün'ün kızı Saliha ile AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'nin oğlu Furkan evlendi
ZAFER ŞAHİN (ANKARA)

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün kızı Saliha ile AK Parti Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'nin oğlu Furkan evlendi. ATO Congresium'daki nikah törenine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Ali Babacan, Beşir Atalay ve Bekir Bozdağ'ın yanı sıra, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın da aralarında bulunduğu bakanlar, çok sayıda milletvekili, Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan ve bin 700'ün üzerinde davetli katıldı.
Furkan ve Saliha'nın salona girmesiyle başlayan ve basına kapalı gerçekleştirilen düğünde nikahı Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak kıydı. Şahitlikleri ise, Gül, Çiçek, Erdoğan, Kılıç ve Arınç yaptı.

"Hayırlı evlat yetiştirin"
Gül, "Her iki aileye de mutluluklar diliyorum. İnşallah bu güzel evlilikten, kurulan bu güzel yuvadan güzel çocuklar olsun. Ailenize, vatana, millete hayırlı evlatlar yetiştirin" temennisinde bulundu. Gül, evlilik cüzdanını geline verdi. Meclis Başkanı Çiçek de, "Allah hepinize, hepimize, milletimize böyle güzel günler, güzel anlar yaşatsın" dileğinde bulundu.
Nikahta "üç çocuk" dileğini yineleyen Erdoğan, "Bu uzun yolculukta şüphesiz ki iyi, kötü günler var. Bunlara sabırla göğüs germek suretiyle inşallah bu dünyadaki o sıkıntılar da kendileri için mutluluk vesilesi olacaktır ama benim bu genç yavrularımızdan isteğim var. Her yerde olduğu gibi, Sayın Cumhurbaşkanımızın da müsaadesiyle en az üç tane yavru istiyoruz, en az üç. İnşallah gelecek nesillerimizi sağlam zeminde, inşallah en iyi şekliyle, inançlı, bilgili yetiştirmek suretiyle geleceğimizi onlara emanet edeceğiz. Sizleri tanıyorum, biliyorum, aileleriniz arkadaşlarım. Dolayısıyla sizlerden meydana gelecek olan nesil de artık bizim de gözlerimizin arkada kalmayacağı bir gelecek olacaktır" dedi.

"3 çocuk" alkışı

Erdoğan'ın üç çocuk talebi uzun süre alkışlandı. Anayasa Mahkemesi Başkanı Kılıç, çiftin ömür boyu mutlu olmasını dilerken, Başbakan Yardımcısı Arınç da, "İki güzel ailenin çok iyi yetişmiş iki güzel evladının nikahlarının mübarek olmasını dilerim" dedi. Nikahın ardından Ergün ve Tanrıverdi ailelerinin katılımıyla devletin zirvesi gelin ve damatla fotoğraf çektirdi.

DÜĞÜNDEN NOTLAR

Tanrıverdi ve Ergün aileleri bin 700'ü aşkın kişiyi düğüne davet etti.
ATO Congresium, bugüne kadarki en geniş katılımlı düğüne şahit oldu.
Kabineden de Erdoğan dahil 20 isim düğün töreninde hazır bulundu.
İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Manisa'nın MHP'li Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün yanı sıra yabancı konuklar da düğüne geldi.
Düğüne, Başbakan Yardımcısı Arınç, eşi Münevver Hanım ve torunuyla geldi.
Düğünde, Kocatepe Camii İmamı Hafız İbrahim Coşar Kur'an-ı Kerim okundu.
Soma Belediyesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi ilgi gördü.
Yeşilçam'ın ünlü karakter oyuncularından Nuri Alço da konuklar arasındaydı.
Davetlilere, kuzu tandır, iç pilav, tavuk, salata, peynir çeşitleri ve kabak tatlısı ikram edildi.kalan karakter 1000

gutenberg gutenberg

Salata da bir havuc eksik.Asil ona ihtiyaclari var.

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 25.12.2012 21:47

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.