İlçe başkanları, belediye başkanlarına rakip oluyor

Giriş Tarihi:04.07.2013, 19:40 Güncelleme Tarihi:04.07.2013, 19:40
İzmir'in Foça, Karaburun, Kınık, Kiraz ve Menderes ilçelerinin CHP'li belediye başkanları, bir dönem daha seçilmek isterken, ilçe başkanları da yarışa girmeye hazırlanıyor. AK Parti'de ise bu ilçelerde aday bolluğu yaşanıyor
ONUR ÇAKIR (HABER MERKEZİ)

İzmir'in Foça, Karaburun, Kınık, Kiraz ve Menderes ilçelerinin CHP'li belediye başkanları partilerinden bir dönem daha başkan seçilmek isterken, ilçe başkanları belediye başkanlarına rakip çıkmaya hazırlanıyor. AK Parti'de 2009 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olan isimler bir kez daha şanslarını denemek için girişimlerini sürdürürken, ilçe başkanları da belediye başkan adayı olabilmek için nabız yokluyor.
Foça'da CHP'li Belediye Başkanı Gökhan Demirağ ile mevcut İlçe Başkanı Osman Mert'in yarışması bekleniyor. Mert'in aday adaylığı için önümüzdeki günlerde görevinden istifa edeceği öğrenildi. Karaburun'da da Belediye Başkanı Serdar Yasa partisinden yeniden aday olmak isterken CHP İlçe Başkanı Mesut Karaoğlan'ın Yasa'ya rakip çıkacağı belirtiliyor.
Foça ve Karaburun'da olduğu gibi Kınık'ta da mevcut Belediye Başkanı ile ilçe başkanın yarışması bekleniyor. Belediye Başkanı Süleyman Kaya görevine devam etmek isterken, Kaya ile yıldızı bir türlü barışmadığı belirtilen İlçe Başkanı Mehmet Çetinkaya'nın adaylık için 15 Temmuz'a kadar görevinden istifa edeceği ifade ediliyor.

Özgün, adaylığını açıkladı
CHP'nin iktidar olduğu Kiraz'da mevcut Belediye Başkanı İsmet Korkmaz, adaylık için çalışma yapıyor. Kınık'ta uzun yıllardır ilçe başkanlığı yapan Pilot Zeybek'in de adaylık yarışına girmesine kesin gözüyle bakılıyor.
Menderes'te seçimleri kıl payı kazanan Belediye Başkanı Ergun Özgün partisinden aday adayı olduğunu açıkladı. Özgün'ün karşısına Özdere eski Belediye Başkanı Haldun Ertok, Gümüldür eski Belediye Başkanı Bülent Rüzgar, Belediye Meclis Üyesi Halil Taşkıran, Menderes Ziraat Odası Başkan Mustafa Gürmen'in rakip olarak çıkacağı konuşuluyor. Bu isimlerin adaylık için çalışmalarını sürdürdükleri belirtiliyor.

AK Parti'de talip çok

İzmir'in tarihi ve turistlik ilçesi Foça'da, AK Parti'nin adayları olarak İlçe Başkanı Kadir Özgirgin'le, Ceyhun Çetin'in isimleri gündemde. CHP'nin iktidar olduğu Karaburun'da 2009 yerel seçimlerinde AK Parti'nin adayı olan ve seçimleri 19 oyla kaybeden Ahmet Değirmenci, yine 2009 seçimlerinde Mordoğan'da belediye başkan adayı olan Ferhan Eroğlu'nun ve Ahmet Okutan'un ismi dillendiriliyor. Kınık için ise Poyracık Belediye Başkanı Ahsen Özçam ile Bergama Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Sadık Doğruer'in adaylık için nabız yokladığı öğrenildi.
Kiraz'da parti kulislerinde AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yılmaz, on yıldan beri il genel meclisi üyeliği yapan Hüseyin Çavuş ile son seçimlerde partinin adayı olan Durmuş Özçınar'ın aday olacakları söyleniyor. İzmir'in en büyük yüzölçümüne sahip yerleşimi Menderes'te İlçe Başkanı Mustafa Bahar, 2009'da partinin adayı Hüseyin Sarıca, işadamı Mustafa Beşer ile SGK Müdürü Bülent Soylu'nun adaylık için yarışması bekleniyor.

kalan karakter 1000

mordoğan karaburun mordoğan karaburun

karaburun a ferhan eroğlu yakışır askeri zihniyetten bıktık mordoğanı emekli yurduna çevirdiler turizm ticaret kan ağlıyor kan çare Ferhan Eroğlu

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 10.12.2013 21:10
kınıklı kınıklı

haydi ahsen bey arkandayız

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.08.2013 15:38
ATA MAHALLESi ATA MAHALLESi

menderes e bahar gelecek

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 02.08.2013 23:38
mehmet cakar mehmet cakar

bülent rüzgar soyadı gibi esecek ve secimi rahat alacak tecrübe bilgi hersey var

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 12.07.2013 13:53
efe dermanbey efe dermanbey

SGK Müdürü Bülent Soylu olmalı birikimi ve yeterli düzeyde insani ilişkileri ve fark yaratan dusünceli bence çok önemli....

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır2
cevapla 05.07.2013 22:51

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.