Akay'ın kızının nikahı siyasi zirveyi aratmadı

Giriş Tarihi:08.09.2013, 20:45 Güncelleme Tarihi:08.09.2013, 20:50
AK Parti İzmir İl Başkanı Cihat Akay'ın kızı Elif Akay ile Muhammet Burak Toparlı'nın nikahına, Başbakan Yardımcısı Arınç ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım da katıldı
ENGİN TATLIBAL/KAHRAMAN DURAK (HABER MERKEZİ)

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay'ın kızı Elif Akay'ın, Muhammed Burak Toparlı ile dünya evine girdiği Çeşme'deki nikah, siyasi zirveye dönüştü. Çeşme Ilıca Otel'de gerçekleşen nikaha Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın yanı sıra, çok sayıda milletvekili, AK Parti İzmir Teşkilatı'ndan partililer ve iki ailenin yakınları katıldı.
AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay'ın kızı Elif Akay, Çeşme Ilıca Otel'de Muhammed Burak Toparlı ile evlendi. Nikaha iki bakanın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, İzmir Valisi Mustafa Toprak, İzmir'den Diyarbakır'a atanan Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, İzmir'in politika, iş, sanat ve spor camiasından aralarında Kemal Zorlu, Mahmut Özgener, Rıza Akça, Necip Kalkan ve Tuğrul Yemişçi gibi isimlerin de yer aldığı çok sayıda davetli katıldı.

Düğün basına kapalı
AK Parti İzmir İl Başkanı Ömer Cihat Akay'ın Ege Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden mezun kızı Elif Akay ile Atatürk Kültür Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Recep Toparlı'nın TÜBİTAK'ta uzman olarak çalışan oğlu Muhammed Burak Toparlı'nın nikahlarını, Bayındır Belediye Başkanı Mehmet Kertiş kıydı.
Genç çiftin şahitliklerini ise Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Diyarbakır Valisi Cahit Kıraç, AK Parti İzmir milletvekilleri Nesrin Ulema ve İlknur Denizli ile damadın amcası Hüseyin Toparlı yaptı. Şahitlerden Bülent Arınç, nikah cüzdanını geline verdi ve "Biliyorsunuz ben Başbakan'dan farklı olarak rakam telaffuz etmiyorum. Cenab-ı Hak, gönüllerinden geçen sayıda evlat nasip etsin" diye konuştu. Nikahın ardından genç çift ve aileleri düğüne geçti. Düğün basın mensuplarına kapalı olarak gerçekleşti.

'Hizmetlerimiz halk için'

Bakan Binali Yıldırım, nikah öncesinde gazetecilerin sorularını da cevaplandırdı. 2020 Olimpiyatları'nın Tokyo'ya kaptırılmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan Bakan Yıldırım, "Şimdi İzmir'in EXPO 2020'yi kazanmasına odaklanacağız. Biz hizmetlerimizi Olimpiyat olsun, EXPO olsun diye yapmıyoruz. Halkımız için yapıyoruz" diye konuştu.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.