AK Parti'nin ilçe adayları netleşiyor

Giriş Tarihi:13.01.2014, 20:05 Güncelleme Tarihi:13.01.2014, 20:05
AK Parti'de gözler Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım'ın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la önceki gün yaptığı görüşmenin sonuçlarına çevrildi. Kulislerde, Yıldırım'ın Başbakan Erdoğan'la yaptığı görüşmede ilçe adaylarının büyük bir bölümünün belirlendiği konuşulurken İl Başkanı Ömer Cihat Akay, Yıldırım'ın kafasında 20 ilçe belediye başkan adayının isminin netleşmiş olabileceğini söyledi. Akay, yazılı ve görsel basında geçen isimlerin yüzde 50-60'ının doğru olabileceğini ancak bazı adayların ise hiç konuşulmayan isimler olduğunu söyledi. İlçe Belediye Başkanlığı koltuklarına milletvekillerinin aday gösterilmesi konusuna Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın sıcak bakmadığına da dikkat çeken Akay, 19 Ocak Pazar günü İlçe Belediye Başkan adaylarının tamamını Halkapınar Spor Salonu'nda yaklaşık 10-15 bin kişinin katılımıyla açıklayacaklarını bildirdi.

İstanbul'da görüştüler

Yerel seçim çalışmalarına kentin çeperlerinden başlayan Binali Yıldırım'ın bugün Kınık, Bergama ve Dikili ilçelerindeki AK Parti İlçe Başkanlıklarına ziyarette bulunacağı ve buradaki esnafla görüşeceği öğrenildi. Haftasonu yurtdışı gezisinden dönen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmek için İstanbul'a giden Yıldırım'ın görüşmede muhtemelen yerel seçimlerle ilgili Başbakan ile istişare yapmış olabileceğini ifade eden İl Başkanı Akay, İlçe Belediye Başkan adaylarının isimlerinin bu hafta sonu açıklanacağını kaydetti.

30 ilçe açıklanacak
Listenin tam anlamıyla hazır olmadığını ancak Yıldırım'ın kafasında 20 ilçe belediye başkan adayının isminin netleşmiş olabileceğini ifade eden Akay, "Biz CHP'ye göre değil, kendimize göre plan yapıyoruz. Biz kazanacağımıza inandığımız, bize bir oy fazla getirecek adaylarla seçimlere gitmek istiyoruz. Bazı ilçeler var ki, takdir edersiniz fenomen olmuş insanlar var. Bakanın kafasında hangi ilçeler netleşti derseniz ben en fazla 5 tane ilçeyi sayabilirim. İsim olarak vermem ama diğerleri de bugün yarın netleşecek. Sonuç şöyle, Bakan burada bir çalışma yaptırıyor. Telefon anketi yaptırıyor. Kendisi normal kamuoyu anketi yaptırıyor. Onun dışında Genel Merkezin yaptırdığı anketler var" dedi. Başbakan Erdoğan'ın ilçe belediye başkanlığı koltuklarına milletvekillerinin aday gösterilmesi konusuna sıcak bakmadığının da altını çizen Akay, "Çarşamba olmadı mutlaka Perşembe günü Bakanımız Ankara'ya gider. Biz 30 ilçeyi Pazar günü açıklarız inşallah" diye konuştu.
METİN BURMALI

'Yıldırım İzmir için bir şanstır'

Yıldırım'ın İzmir için bir şans olduğuna değinen Akay, "İnşallah İzmirli bunu iyi değerlendirir. Yani bir sorunu oluyor Bakan Bey açıyor telefonu bakan arkadaşına 'Selçuk Ziraat Odası'nın şöyle bir talebi var' diyor hemen hallediyor. Sağlıkla ilgili bir sorun getiriyorlar Bakan Bey anında çözüm bulabiliyor. Bunlar bir avantaj İzmir için. İnşallah İzmir bunu değerlendirir diyoruz" dedi.

kalan karakter 1000

ahmet ahmet

kutahya emet adayı mustafa koca ıle yola devam etmek ıstıyoruz

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır0
cevapla 19.01.2014 02:26
AKPIZMIR AKPIZMIR

oh ne ala memleket sen Bucayi soy sogana cevir sonra gel Bucaya aday olmak icin calmadigin kapi yapmadigin dilencilik birakma.. Gecti o eski devirler Seboy Bucada sana yer yok artik..Bosuna dilenci gibi oy toplama kendine Bucanin birbirinden degerli ve temiz adaylari varken sen otur önce mart ayinda görülecek mahkemeni düsün, malum hüküm giyeceksin en azindan amerikaya kacmanin yollarina bak simdiden ;)

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 15.01.2014 22:28
şansal karayaka şansal karayaka

şaibeli aday istemiyoruz ,ak parti zor olan izmiri daha zor bir hale getirmemeli ,tüm adayları şaibesiz ,temiz ve dürüst olmalı aksi durumda hiç şansı kalmaz...

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 15.01.2014 21:51
Memleket Memleket

Buca'da hakkında sıra sıra dava açılmış ve aklanmadan aday gösterilmeye çalışılan Şeboydan yana tercih yapıldığı takdirde AK parti benim ve ikna edeceğim seçmenleri için bitmiştir!! Sırf oy kaygısıyla yanlış bir tercih yapılıyorsa yazık!! Sinek küçüktür ama mide bulandırır ve bu durumda ne kadar ilçe adayı varsa onlar içinde geçerli, eminim bu ve benzeri şaibeli adaylar seçildiğinde basın haber yapacaktır,YAPMALIDIR!! Hiçbir çıkarı olmadan, temiz hizmeti esas alan, donanımlı insanlar varken AKPnin oy kaygısı taşımasını yakıştıramadık!! AKP oy kaygısı güderse, şaibeyi tercih ederse bu;seçimden 4 gün önce görülecek davada vatandaşın aklanacağından eminler demek oluyor, buda insanın aklına sorular getiriyor..! Karar mercilerini, vatana hizmeti şiar edinen dürüst, şaibesiz adayları tercih etmeye, seçmenide doğru karar vermeye davet ediyorum, helede 17 aralık operasyonu olayları gündemden düşmediği ve uzun zaman düşmeyeceği bir zamanda, tabii bu görüşlerimizden haberdar oluyorlarsa...!

Aynı Görüşte misiniz?
evet2
hayır0
cevapla 15.01.2014 10:53
hüsnü hüsnü

30 martta açıklarlar hiç bir ilçe açıklanmadı yozgatın ilçeleri ne durumda

Aynı Görüşte misiniz?
evet0
hayır1
cevapla 15.01.2014 10:18

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.