'Müjde Manisa'dan gelsin'

Giriş Tarihi:02.02.2014, 20:00 Güncelleme Tarihi:02.02.2014, 20:43
AK Parti Manisa İl Başkanlığı'nın aday tanıtım şölenine katılan Başbakan Yardımcısı Arınç, "Tanrıverdi öncülüğünde 30 Mart'ın zafer müjdesini Manisa'dan almayı diliyorum" dedi
RIDVAN KÖRPE (MANİSA)

AK Parti Manisa İl Başkanlığı tarafından düzenlenen aday tanıtım şöleni, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç'ın katılımıyla yapıldı. 30 Mart yerel seçimlerinde ilk zafer müjdesinin Manisa'dan geleceğini savunan Arınç, Manisa Milletvekili, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi öncülüğünde büyük başarı elde edeceklerini söyledi.

Başbakan'ın kalfası
AK Parti Manisa milletvekillerinin tamamının katıldığı toplantıda konuşan Arınç, 11 yılda seçim zaferleriyle coştukları kaydederek aynı başarıyı 30 Mart'ta da almak istediklerini bildirdi. Manisa'da 2009 yerel seçimlerinin birbirine karşıdan bakan partilerin ittifakı sonucu kaybedildiğini öne süren Arınç, "Bugün 30 büyükşehirle birlikte seçimlere gidiyoruz. Nüfusumuzun yüzde 76'sı büyükşehirlerde yaşıyor. MHP ve CHP karşı çıktı. Anayasa mahkemelerine gittiler. İptalini istediler. Mahkeme reddetti. Manisa'nın büyükşehir olması kesinleşti, bunun mimarı AK partidir, bunun mimarı Hüseyin Tanrıverdi'dir" dedi.
Hizmet mensuplarına seslenen Arınç, "Bize seçim kaybettirecek olurlarsa, onlar daha çok zarar görür. Biz öyle bir partiyiz ki, düştüğümüz yerden kalkmasını biliriz. Türkiye'de bir tek cemaat yok. Onlar bugün AK Parti'nin etrafında büyük bir kenetlenme içinde. İnşallah her şey güzel olacak. Eğer bu seçimlerde de oyumuzu artırırsak, Türkiye hiçbir zaman kaybetmez."
AK Parti MKYK Üyesi, Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tanrıverdi, 30 Mart seçimlerine kilitlendiklerini belirterek, "Büyükşehir ve 17 ilçe belediye başkanlığını kazanıp burçlara bayrağımızı dikeceğiz" dedi.
Manisa'yı büyükşehir yaparken muhalefet ve yavru muhalefetin tepindiğini kaydeden Tanrıverdi, "Onlar karşı çıktı. Bugün çıkıp vatandaşın oyunu istiyorlar. Bir durak, iki oturakla oy istiyorlar. 5 yılda 5 konut üretmeyenler ne yüzle halkın karşısına çıkıyor. Belediyecilik bizim işimiz. Ben de başbakanın kalfası olarak hizmetlerin en güzelini Manisa'ya taşımak için yola çıktım. Sosyal belediyecilik yapmaya geliyoruz. Bizim yönetimimizdeki Manisa'da kimse aç ve açıkta kalmayacak. Biz bu şehri birlikte yöneteceğiz" dedi.
Toplantının açılış konuşmasını yapan AK Parti İl Başkanı Murat Baybatur, Manisa'ya daha büyük hizmetler getirmek için yola çıktıklarını söyledi. Baybatur, "Başkan adaylarımızın gözleri hizmet aşkıyla parlıyor. 30 Mart'ta zafere kitlendik. Bu tablo, 30 Mart zaferimizin ilanıdır. Daha büyük hizmetler vereceğiz. Temiz siyaset için daha büyük adımlar atılacak. AK Parti milletine karşı yanlış yapmaz" diye konuştu.

İŞTE AK PARTİ ADAYLARI

AK Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hüseyin Tanrıverdi başta olmak üzere toplantıya katılan ilçe adayları şunları: Ahmet Alhan (Ahmetli), Salih Hızlı (Akhisar), Adnan Özişçi (Alaşehir), Selami Selçuk (Demirci), Kamil Öze (Gölmarmara), Muhammet Akyol (Gördes), Yaşar İsmail Gedüz (Kırkağaç), Zafer Mergen (Köprübaşı), Selim Aşkın (Kula), Hüsnü Tuğrul (Salihli), Ali Aybal (Sarıgöl), Hüseyin Yaralı (Saruhanlı), Muhammet Akcan (Selendi), Hasan Ergene (Soma), Ömer Faruk Çelik (Şehzadeler), Serhat Orhan (Turgutlu) ve Mehmet Çerçi (Yunus Emre)

CHP'li Özel: Manisa'da yapılmayanı yapacağız

CHP Manisa Milletvekili ve Büyükşehir Belediye Başkan adayı Özgür Özel, 30 Mart yerel seçimlerinde göreve gelmesi halinde bugüne kadar yapılmayanları yapacaklarını söyledi. Projeleriyle iddialı olduğunu belirten Özel, süt kuzusu ve çiçek kooperatifi projesinin altyapılarını hazırladığını kaydetti. İzmir'de uygulanan süt kuzusu projesinin daha kapsamlısını Manisa'da uygulayacağını belirten Özel, "Manisalı üreticiden toplanacak sütler Tire'de işlenecek. Büyükşehir belediyesi olarak vatandaşa ve okullarda öğrencilerimize süt dağıtacağız. Alaşehir ve Ahmetli'de kurulacak seralarla kentin yeşil alan sorununa da çare olacağız. Kent yeşillenirken seracılık sistemini yerleştireceğiz" dedi.
Göreve geldinde yapmaya hazır olduğu üç şeyi, "Doğru olanın devamını sağlamak, yanlışsa hemen düzeltmek ve yapılmayanı yapmak" olarak sıralayan Özel, Manisa'nın geleceğine yatırım için hazır olduğunu söyledi.
Manisa'nın ilk büyükşehir belediye başkanının ülke tarihine geçeceğinin bilincinde olarak çalıştığını kaydeden CHP'li Özel, "Biz tarihe geçmeye talibiz. Ben bu kentte doğdum, büyüdüm ve para kazandım. Hatuniye Camisinden sonsuzluğa uğurlanırken iyi olarak anılmak ve hatırlanmak istiyorum" dedi.
Manisa'nın ilk büyükşehir belediyesini CHP'nin kazanacağını iddia eden Özgür Özel, bunun için hazırlandığını ve hayali değil, gerçek işlere imza atacaklarını söyledi.

Başkan Ergün, üçüncü otopark temelini attı

Manisa Belediye Başkanı ve MHP Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Ergün, hükümet konağı binasıyla Hatuniye camisi arasındaki Emekliler parkının altına yapılacak otoparkın temelini attı. 210 günde tamamlanması planlanan 406 araçlık 2 katlı otoparkın 8 milyon liraya mal olacağını kaydeden Ergün, açılış günü için "Ya nasip" dedi. Ayakları yere basan projelerle hizmetler yürüttüklerini ve kentin önemli sorunlarını bir bir ortadan kaldırmayı hedeflediklerini belirten Ergün, "Kendimiz için değil, kentimiz için çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz. Temelini bizler attık, inşallah açılışını da aynı coşku ile yapmak bizlere nasip olur" dedi. Başkan Ergün, ihalesi yapılan Subay lojmanlarındaki çok katlı otoparkı için de Kamu İhale Kurumu'ndan dosyasının tasdikini beklediklerini belirterek, "Seçimden önce gönderirlerse onun da temelini atacağız" diye konuştu.

İnşaat 9 ay gecikti

Cumhuriyet alanındaki törene MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Manisa Milletvekili Erkan Akçay, MHP ilçe belediyelerinin başkan adayları, il ilçe yöneticileriyle vatandaşlar katıldı. Yeraltı otoparkının tapusunun olmaması ve SİT kuruluna yapılan itirazlar nedeniyle inşaata geç başladıkları bilgisini aktaran Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, inşaatın temelinin beklenenden 9 ay sonra atıldığını söyledi. Ergün, Emekliler Parkı Yeraltı Otoparkı'nın büyüyen Manisa'da önemli bir ihtiyacı karşılayacağını, kentin otopark sorununu azaltacağını ve üzerine yapılacak olan peyzaj çalışmalarının da bölgeye farklı bir hava katacağını sözlerine ekledi.
ALİ FİLİZKAN

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.