CHP'de meclis üyeleri listesi Ankara'da

Giriş Tarihi:17.02.2014, 19:57 Güncelleme Tarihi:17.02.2014, 19:57
CHP'de tartışmalara neden olan ilçe belediye başkan adaylarının açıklanmasının ardından belirlenen meclis üyeleri listeleri de İl Başkanı Ali Engin tarafından Ankara'ya götürüldü. Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, başkan adaylarında olduğu gibi meclis üyesi listelerinde de başlıca belirleyici etken oldu. Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz'un Konak'tan meclise girmesi beklenirken, Bayraklı İlçe Başkanı Levent Ölçer'in de daha önceden istifa ettiği ortaya çıktı. Konak'taki listede İlçe Başkanı Sinan Karamustafaoğlu ile Belediye Başkan Adayı Sema Pekdaş'ın üzerinde tam olarak uzlaşamadığı öğrenildi. Karamustafaoğlu'nun listele oğlu Ali Karamustafaoğlu'nu yazdığı iddia edildi. Parti Çiğli'de listeye İl Başkanı Ali Engin'in ortağını da yazdı. Engin ile birlikte inşaat işleri yapan Erkan Tuncer'in, meclis listesinde kendisine yer bulduğu öne sürüldü.

İki ay önce istifa etti
Karşıyaka'da eski Belediye Başkanı Süha Barlak, Büyükşehir Belediyesi Şirketler Koordinatörü Şukrü Parmaklı, Muammer Gezginci, Ahmet Diker gibi isimler yer aldı. Bayraklı'da ise en ilginç konulardan birisi ise İlçe Başkanı Levent Ölçer'in listede kendisine yer bulması oldu. İlçe başkanı olarak halen görevini sürdüren Ölçer'in iki ay önce istifa ettiği ortaya çıktı.
Hareketliliğin yaşandığı Bornova'da da listenin en başında Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Sırrı Aydoğan yer aldı. Karabağlar İlçe Başkanı Polat Manduz'un Konak'tan listeye yazılabileceği ifade edildi. Çiğli'de listeye Belediye Başkan aday adayı Semra Aksu da yazılırken, Meclis Üyesi Şeref Bektaş'ın da kendisine yer bulduğu dile getirildi.

Ortağını listeye yazdı
Çiğli'de listeye İl Başkanı Ali Engin'in ortağının da yazıldığı iddia edildi. Engin ile birlikte inşaat işleri yapan Erkan Tuncer'in, meclis listesinde kendisine yer bulduğu kaydedildi. Engin'in listeye ortağını yazmasına birçok partilinin tepki gösterdiği dile getirildi.
Listeler arasında en dikkat çekici isimler Urla'dan geldi. Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu'nun DSP'ye geçmesi ile yeniden karışan parti meclis listesine Devlet eski Bakanı Yılmaz Karakoyunlu da dahil oldu. Karakoyunlu listenin en başına yazıldığı öğrenildi. Urla'da yaşayan Konak eski Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ'ın da listede olduğu kaydedildi. Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur da listenin başına ekip arkadaşı eski İlçe Başkanı Asker Güneş'i yazdı.
Öte yandan Tire'de Belediye Başkanı Tayfur Çiçek'in DP'den CHP'ye geçişine tepki gösteren İlçe eski Başkanı Mustafa Güngör de listede kendisine yer buldu. Seferihisar'da Ürkmez eski Belediye Başkanı Osman Ürkmez de Kocaoğlu'nun kontenjanından belediye meclis üyesi listesine yazıldı.

kalan karakter 1000

kemal kemal

sinan başkanın oğlu dünürü oğlunun iş ortağı listede sonra biz atatürkçüyüz bize oy ver yemezler belediye çalışanın aday olmayacağı 5 yıldır yoktu 5 saat kalamı akla geldi mafyaya hayır

Aynı Görüşte misiniz?
evet5
hayır3
cevapla 18.02.2014 09:13
Cesamin Cesamin

Eğer Akp nin şu zamanki haline bakılınca İzmir de hiç şansı olmaması gereken Binali Yıldırım bu ilde ihtimal dahilinde olabiliyorsa bu Aziz Kocaoğlu ve İl başkanı Ali Engin sayesindedir.Yazıklar olsun bu iki adama.Olan halkımıza oluyor.

Aynı Görüşte misiniz?
evet4
hayır1
cevapla 18.02.2014 09:01
Cesamin Cesamin

Türkiye konjonktüründe şansı hızla yükselen CHP ye en büyük kötülük Aziz Kocaoğlunun ve böyle bir il başkanının görevde tutulması ve bu ilde ipleri ellerinde tutmasıdır. CHP Türkiye genelinde şahlanmışken İzmir de durum tam tersidir.Aziz Kocaoğlu Binali yıldırım için çok büyük bir şans faktörüdür.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır2
cevapla 18.02.2014 08:59

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.