3 ilçede MHP teşkilatları kapatıldı

Giriş Tarihi:17.02.2017, 16:20 Güncelleme Tarihi:17.02.2017, 16:20

MHP Başkanlık Divanı'nın aldığı karar göre Denizli'nin Buldan, Serinhisar ve Bozkurt ilçe teşkilatları kapatıldı. MHP'de parti içi muhalefetin güçlü olduğu illerden biri olan Denizli'de Buldan, Serinhisar ve Bozkurt ilçe teşkilatları kapatıldı. MHP Başkanlık Divanı tarafından alınan karar Denizli İl Başkanlığı'na ve Denizli Valiliği'ne bugün bildirildi.

Serinhisar ve Buldan teşkilatları referandum sürecinde partinin ve teşkilatın karşısında tutum takındığı gerekçesiyle kapatılırken, Bozkurt ilçe teşkilatı ise Başkan Meral Kocaman geçen yıl istifa ettiği için yasal prosedür gereği yeni yönetim ataması yapmak için kapatıldı. Buldan İlçe Başkanı Mehmet Tuğrul ve Serinhisar İlçe Başkanı Mehmet Averi de kesin ihraç istemiyle Disiplin Kurulu'na sevk edildi.

MHP İl Başkanı Cafer Birtürk, Başkanlık Divanı'nın kararının İl Başkanlığı'na ulaştığını belirterek, "Buldan ve Serihhisar teşkilatları Başkanlık Divanı tarafından kapatıldı. Bu süreçte partimizin ve teşkilatımızın karşısında tavır aldılar. Kendilerine defalarca istifa etmeleri çağrısı yapsak da istifa etmediler. Referandum sürecinde de hayır kampanyasını destekleyen açıklamalar yaptılar. Partimizin Başkanlık Divanı da kapatma kararı aldı. Bozkurt İlçe Başkanı ise daha önce istifa etmişti. Yönetimdeki arkadaşlar vekaleten görevi yürütüyordu. Yeni atama yapmak için ilçe teşkilatı hakkında kapatma kararı verildi" diye konuştu.

Buldan İlçe Başkanı Mehmet Tuğrul, bu sabah yaptığı yazılı açıklama ile referandumda teşkilat olarak 'hayır' diyeceklerini açıklamıştı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.