• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İyiliğin Gücü Adına

Gülay Kazancıoğlu ve Evren Erkan’ın Çeşme’de açtığı sergide yer alan iyiliğin ve sağlığın simgesi ‘uyku perileri” dikkat çekiyor

İyiliğin Gücü Adına

20.07.2017, 00:00

İzmir'in Çeşme ilçesinde, Gülay Kazancıoğlu ve Evren Erkan, mitsel kahramanlardan esinlenerek tasarladıkları 'Carminicon Hayat Ağacı' ve 'Uyku Perileri' adını verdikleri çeşitli obje ve peri figürleri ile sanatın iyileştirici etkisini öne çıkarmaya çalıştıkları bir sergi açtı. Çeşme Marina'da temmuz ayı sonuna kadar açık kalacak olan sergi hakkında bilgi veren Gülay Kazancıoğlu, "Uyku Perileri'nde sanatın iyileştirici etkisini, iyiliğin gücünü ön plana çıkarmaya çalıştık" diye konuştu.

FANTASTİK HEYKELCİKLER

Perilerin hepsinin el ürünü olduğunu söyleyen Kazancıoğlu, "Önce heykel formunda yüzleriyle şekilleniyorlar. Daha sonra perilerimiz giydiriliyor.
Hepsini sanatçı arkadaşım Evren Erkan ile birlikte yapıyoruz. Giderek hikayeleri de oluştu. Dostluk, aşk gibi kavramlardan yola çıkarak, hepsinin kökeninde bir hayat ağacı olduğunu vurgulayıp geliştirerek uyku perilerini ortaya çıkardık. Mitolojiden, psikolojiden, sanat tarihinden, felsefeden harmanlanarak ortaya çıkmış ürünler bunlar. Fantastik heykelcikler diyebiliriz" dedi.

İyiliğin Gücü Adına haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA