• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tayfun Pirselimoğlu da filmi için İzmir'i seçti

Yönetmen ve ressam Tayfun Pirselimoğlu, Türk Yunan ortaklığındaki yeni filmi "Ben O Değilim"i İzmir'de çekecek.

Tayfun Pirselimoğlu da filmi için İzmir'i seçti

28.03.2012, 00:00


Tayfun Pirselimoğlu filmleri ve resimlerini "İstanbul'dan Esen Rüzgar" başlıklı bir projeyle Atinalı sanatseverlerle buluşturdu. Kakes Pares ile Atina Film Arşivi ortaklığında hayata geçirilen proje kapsamında Pirselimoğlu'nun kısa filmleri "Dayım" ve "Sükut Altındır" da dahil olmak üzere "Hiçbir yerde", "Rıza", "Pus" ve "Saç" filmleri 28 Mart 2012 tarihine kadar Atina Film Arşivi Merkezi'nde Atinalılara gösterilecek. Atina Film Arşivi Merkezi'nde Pirselimoğlu'nun İstanbul'da 2008 yılında açtığı "Felluçe" isimli sergiden resimlerinin yer aldığı bir proje de düzenlenen açılışla sanatseverlerle buluştu.
İlk filmi "Hiçbir yerde"nin ardından "Rıza", "Pus" ve "Saç" üçlemesini çeken Pirselimoğlu, Pus ve Rıza filmlerini Yunanlılarla ortak yapımla gerçekleştirdi.

BAŞKA BİR KİMLİK

Bu iki filmin de bütün filmleri gibi birçok festival dolaştığını ve ödüller aldığını söyleyen Pirselimoğlu, yeni filmini yine Türk-Yunan ortaklığı ile çekeceğini bildirdi. Pirselimoğlu, Yunanlılarla çalışmayı sevdiğini ifade ederek şöyle konuştu: "Bu yaz sonu İstanbul ve İzmir'de çekilecek. 'Ben o değilim' İstanbul'da başlayıp başkasının kimliğini aldıktan sonra İzmir'e devam eden bir kimlik değiştirme hikayesi. Bir başkasının kimliğini hiçbir neden olmadan üzerine alan bir adamın hikayesi. Henüz oyuncu seçme aşamasındayız. Muhtemelen Ağustos-Eylül gibi çekimlere başlamayı planlıyoruz" dedi.

DOSTLUK YARATACAK

Yunanlılarla bu işi yapmanın çok önemli olduğunu söyleyen Pirselimoğlu, "İş arkadaşlığından ziyade dostluklara neden olan bir işbirliğimiz var. Bir projeyi bitirmek için sizi çok heyecanlandırıyorlar, yetişecek mi yetişmeyecek mi telaşına kapılıyorsunuz ama muhakkak zamanında yetişiyor, bu çok önemli. Öyle bir güven oluştuğundan dolayı onlarla çalışmayı çok seviyorum" diye konuştu. Yunanlı dostlarının filmlerinin yanı sıra ressamlığımla ilgili olarak de bir sergi oluşturmak istediklerini belirten Pirselimoğlu, "İkisi bir araya geldi ve hoş bir iş oldu. Burada olmak ve bunu yapmaktan da çok mutluyum" diye konuştu.


Tayfun Pirselimoğlu da filmi için İzmir'i seçti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA