• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

SON KURSUNA KADAR ÇATIŞTI

Bombalı araçla İzmir Adliyesi’nin önüne gelen teröristleri trafik polisi Fethi Sekin fark ederek durdurdu. Araçtan inen teröristler polisle çatışmaya girdi. Sekin, teröristlerden birini etkisiz hale getirirken diğeri elindeki düzenekle araçtaki bombayı patlattı. Teröristlerle son kurşununa kadar çatışan Fethi Sekin şehit olurken adliyeden çıkan polisler diğer teröristi etkisiz hale getirdi

SON KURSUNA KADAR ÇATIŞTI

05.01.2017, 00:00 Güncelleme Tarihi: 06.01.2017, 01:42

İzmir, dün hain bir terör saldırısını polis memuru Fethi Sekin'in dikkati ve kahramanlığı sayesinde faciaya dönüşmeden atlattı. Bomba yüklü Broadway marka araçla 16.10'da İzmir Adliyesi önüne gelip C Kapısı ile hakim ve savcı araçlarına ayrılan otoparka girmek isteyen 2 teröristi fark eden trafik polisi Fethi Sekin, teröristlere dur ihtarında bulundu. Teröristleri fark ettikten sonra silahını çeken şehit polis memuru, aracın kapıya yönelmesine mani oldu. Sekin, araçtan inen teröristlerle çatışmaya girdi ve birisini etkisiz hale getirdi.
Bu çatışma sırasında teröristlerden biri elindeki düzenekle araçtaki bombayı patlattı. Teröristlerle son kurşununa kadar çatışan Fethi Sekin şehit olurken adliye içinden çıkan diğer polisler de teröristlerle çatışmayı sürdürdü.

KATLİAMI ÖNLEDİ

İkinci terörist de ölü olarak ele geçirildi. Çatışma sırasında adliye içinde bulunan mübaşir Musa Can da isabet eden kurşunlardan biriyle yaşamını yitirdi.
Çatışma ve patlamalarda 9 kişi yaralandı. Bazı görgü tanıkları çatışma sırasında 3'üncü bir terörist olduğunu ve bu teröristin kaçtığını öne sürdü, ancak bu iddia doğru çıkmadı. Şehit kahraman polis Fethi Sekin'in, bombalı aracı fark edip mermisi bitene kadar çatışması, teröristlerin bombalı aracı adliye girişinde infilak ettirip roketatar ve el bombalarıyla yapmayı planladığı korkunç katliamı önledi. Olay yerinin 100 metre ilerisinde bulunan ve bomba yüklü olduğundan şüphelenilen bir araç da polis tarafından kontrollü patlatıldı.

3 YIL ÖNCE ÖLÜMDEN DÖNMÜŞ

Şehit polis memuru Fethi Sekin'in, 2014 Mayıs ayında geçirdiği kazada ölümden döndüğü ortaya çıktı. Sekin, İzmir Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'nde görevliyken, geri manevra yapan bir otomobilin çarpmasıyla havaya fırlayıp bel ve sırtından yaralanmış.
Sekin'in 2 ay önce annesini kaybettiği babasının da Aydın'da ameliyat edildiği öğrenildi.

ADLİYEDE KÜRTÇE TERCÜMANLIK YAPIYORDU

Şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in Elazığlı olduğu, çok iyi Kürtçe bildiği ve adliyedeki bazı davalarda Kürtçe tercümanlık yaptığı belirtildi.
Öte yandan, yaralılardan Bülent Karagöz'ün, Vatan Partisi Konak İlçe Başkanı olduğu öğrenildi.

ŞEHİDİN EŞİ GÖZYAŞLARI İÇİNDE HASTANEDEN AYRILDI

Şehit düşen polis memuru Fethi Sekin'in eşi Rabia Sekin ve şehidin kardeşi, haberi alır almaz şehidin kaldırıldığı Ege Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi.
Burada bir süre kalan şehidin eşi Rabia Sekin ve şehidin kardeşi daha sonra gözyaşları içinde polislerle birlikte hastaneden ayrılarak evine geçti.

ÇOK BÜYÜK KIYIM HEDEFLENMİŞ

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İzmir Adliyesi yakınlarında gerçekleştirilen terör saldırısıyla ilgili "Yapılan hazırlığa baktığınızda çok büyük bir kıyım hedeflendiği anlaşılıyor.
Hedef PKK'yı gösteriyor. DEAŞ'ı gösteriyor. Hangisini gösterirse göstersin. Bunlar ortak bir eylem beraberliği içindeler" dedi. Terör saldırılarının, Türkiye'yi terörle mücadelesinden asla saptırmayacağını vurgulayan Kaynak, "Bugünkü hadise gösterdi ki polisimiz, gerçekten tedbirli. Gerçekten bunun eğitimini almış. "Adliyeye doğru girmek için zorlayan aracı, engellediler. Bir adliye çalışanımız ve bu engellemede en büyük pay sahibi olan polisimiz maalesef şehit oldu. Yapılan hazırlığa baktığınızda, ele geçirilen bombalara, silahlara, mühimmata bakıldığında çok büyük bir kıyım hedeflendiği anlaşılıyor. Allah'a hamdolsun başarılı olamamışlardır. Bu saldırılarla asla terörle mücadeleden sapmayacağız. Bunların tamamının birer birer sonunun geldiğini göreceğiz" dedi.

METİN BURMALI / FATİH ŞENDİL / EMİRHAN ERGEN / KAHRAMAN DURAK / TANSU EDİP GÖKBUDAK / ERCAN AKGÜN

SON KURSUNA KADAR ÇATIŞTI haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.