SON DAKİKA

Dalgalar yükselince denize düştü! İzmir'deki panik anları kamerada

Şiddetli yağış ve fırtına İzmir'i adeta esir aldı. Deniz taşması sonucu sokaklar göle dönerken ev ve iş yerlerini su bastı. Aliağa ilçesinde ise dalgaların yükselmesi sonucu sahilde bulunan bir vatandaş denize düştü. O anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

İzmir'de etkili olan sağanak yağış ve kuvvetli fırtına kent genelinde hayatı felç ederken, fırtına nedeniyle birçok ilçede deniz taşmış; caddeler ve sokaklar göle dönmüş, ev ve iş yerlerini ise su basmıştı. Kent merkezi ve ilçelerde sağanak yağışın ve kuvvetli fırtınanın ardından meydana gelen olumsuzluklar, gerek vatandaşlar gerekse de yetkililerin çalışmalarıyla ortadan kaldırılmaya devam ediyor.

BİR KİŞİNİN DENİZE DÜŞME ANI KAMERAYA YANSIDI
Aliağa ilçesi Çakmaklı Mahallesi'nde ise fırtınadan dolayı dalgalar yükseldi, hem balıkçılar hem de vatandaşlar zor anlar yaşadı. Sahilde bulunan bir vatandaş, yükselen dalgaların kendisine çarpması sonucu denize düştü. O anlar çekim yapmakta olan bir kişinin cep telefonu kamerasına yansıdı.
Öte yandan, denize düşme anı kameraya yansıyan vatandaşın yanı sıra farklı dakikalarda denize düşen 3 kişinin daha olduğu ve bu kişilerin hepsinin çevredeki vatandaşlar tarafından kurtarıldığı öğrenildi.