• SON DAKİKA
 • İzmir'de Millet İttifakı’nı karıştıran üniversite kararı! İYİ Partili üyelerden Tunç Soyer’e tepki

  Giriş Tarihi: 25.10.2021, 14:06

  İzmir'de Soyer'in kararı ittifakta çatlağa sebep oldu. İYİ Partili üyeler üniversite kararına tepkili. CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kentte dokuz üniversite varken yeni bir üniversite daha kurmak istedi. Ancak İYİ Partili belediye meclis üyeleri Soyer'e karşı çıktı. Soyer'in bu kararı Millet İttifakını karıştırdı. İzmir Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Özgür Hızal yaşananları A Haber muhabiri Tayfun Er’e değerlendirdi. Hızal, "İzmir'in yüzlerce yapısal sorunu var. Bu sorunları bir tarafa iterek CHP'li Belediye Başkanı Tunç Soyer'in bir üniveriste kurma hayali içerisinde olduğunu gördük. Burada çok sert tartışmaların yaşandığı bir Meclis toplantısına sebep oldu." ifadelerini kullandı.

  İzmir'de Millet İttifakı’nı karıştıran üniversite kararı! İYİ Partili üyelerden Tunç Soyer’e tepki haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


  Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.