• SON DAKİKA
 • İzmir'den Artvin'e gidip ağaç ev yaptı! Konaklamak için sıraya giriyorlar! Ağaç ev nasıl yapılır?

  Giriş Tarihi: 13.08.2019, 10:25

  İzmir'de kendisine ait şirkette yöneticilik yapan inşaat mühendisi Osman Kaba, 4 yıl önce işlerini çocuklarına devrederek memleketi Artvin'in Arhavi ilçesindeki Kemerköprü Köyü’ne döndü. Yaz aylarında oturmak için evinin yanında kameriye yapmak isteyen Osman Kaba, sıra dışı bir yapıya daha imza attı. Kaba, ıhlamur ağaçlarının gövdesine, yerden 10 metre yükseklikte, 30 metrekarelik ev yaptı. Çelik halat üzerine kurulan 20 metre uzunluğundaki asma köprü ile çıkılıp inilen ev, ahşap direklerle desteklendi. Kaba, eve ise Lazca'da 'can yoldaşım' anlamına gelen 'Şurimşine' adını verdi.

  İzmir'den Artvin'e gidip ağaç ev yaptı! Konaklamak için sıraya giriyorlar! Ağaç ev nasıl yapılır? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

  ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


  Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.