BİZE ULAŞIN

Türkiye'nin tek deniz canlıları müzesi İzmir'de

Giriş Tarihi: 03.01.2019, 14:55

İzmir'de, büyüklüğü ve çeşitliliği ile Türkiye'de ilk olma özelliğini taşıyan, 16 yıllık birikimle açılan Kâtip Çelebi Üniversitesi Deniz Canlıları Koleksiyon Merkezi, Türkiye'deki denizlerden alınan, aralarında nesli de tükenmekte olan toplamda 600 farklı deniz canlısını görme imkanı sunuyor. Türkiye'de büyüklüğü ve çeşitliliği ile ilk ve tek deniz canlıları merkezi olma özelliği olan Deniz Canlıları Koleksiyon Merkezi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi tarafından kuruldu. Sergide olmayan türler ile birlikte toplamda 600 farklı türün yer aldığı merkez, deniz kaplumbağası, beyaz köpek balığı, Mersin balığı gibi doğadaki sayıları oldukça azalmış ve nesilleri tehdit altında olan türleri bünyesinde bulunduruyor.

Türkiye'nin tek deniz canlıları müzesi İzmir'de haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.