Oyunculuk uğruna okulu bıraktı

Giriş Tarihi:15.10.2010, 14:58 Güncelleme Tarihi:15.10.2010, 19:33
Ecem Çalık Lefke Üniversitesi birinci sınıftan ayrıldı İzmir'de, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi almaya başladı

Ecem Çalık Lefke Üniversitesi birinci sınıftan ayrıldı İzmir'de, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk eğitimi almaya başladı

ERCAN AKGÜN

Lefke Üniversitesi'nde öğrenciyken okulu yarıda bırakıp ayrılan ve oyunculuk eğitimi almaya başlayan Ecem Çalık (21), şimdi gözünü İstanbul'a dikti. Dizi ve sinema oyunculuğunda başarılı olmak isteyen Çalık, "Bir rol neyi gerektiriyorsa yaparım. Gerekirse yüksekten atlarım, gerekirse dövüşürüm, yeri geldiğinde tehlikeli hayvanların arasında bile kalırım" diyor.
Ecem, Kıbrıs'ta üniversitede okurken eğitimini yarım bıraktın. Sebebi nedir?
Kıbrıs Lefke Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü 1. sınıfı bitirdikten sonra okuldan ayrıldım. Sonra da 2009- 2010 arasında İzmir'de Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde (MSM) kamera önü oyunculuk eğitimi almaya başladım. Çünkü benim idealim, işinde başarılı bir oyuncu olmak. Bu yüzden okulumu tamamlamadım.
Eğitimini tamamlamayı düşünüyor musun?
Kendi paramı kazanmaya başladıktan sonra özel bir üniversiteye gitmeyi istiyorum. Eğitimimi mutlaka tamamlamak isterim.
Oyunculuğa merakın nerden?
Babam gençliğinde İzmir Devlet Tiyatrosu (İDT) oyuncusuymuş. Bana da ondan bulaştı sanırım. Genlerimizde var yani. Ailemin desteğiyle oyunculuk eğitimi almaya başladım.

TEKLİF GELDİ
MSM'de eğitimini tamamladın. Bundan sonraki planın nedir?

Büyük bir televizyon kanalında dizi oyunculuğu için teklifte bulundular. Bu yüzden bu yıl İstanbul'a taşınıyorum.
Meslekte örnek aldığın kimseler var mı?
Hem kişilik olarak hem de mesleki anlamda İDT Müdürü Hülya Savaş'ı örnek alıyorum. Oyunculuk eğitimimde bende çok emeği var.
Oynamayı düşündüğün film türleri hangisi?
Psikolojik gerilim, komedi ve aksiyon. Ben bu tür yapımlara daha yatkın olduğumu düşünüyorum. Özellikle de aksiyon.

MACERA FİLMİ
Peki yapmam dediğin rol var mı?

Hayır yok. Rolüm için her şeyi yaparım. Gerekirse yüksekten atlarım, dövüşürüm, ata binerim. Hatta yeri geldiğinde örümcek ve yılanların arasında bile kalıp onlarla oynarım. Ancak Türkiye'de adam gibi aksiyon ve macera filmi maalesef çekilmiyor.
Sence bu işi yapmak isteyenler oyunculuk eğitimi almalı mı?
Kesinlikle. Cem Yılmaz'ın da dediği gibi eğitim şart. Ben MSM öncesi bu konuya daha yüzeysel bakıyordum. Fakat sonrasında başka açılardan bakmayı öğrendim. Artık bu işin derinini biliyorum. Kişilerin sadece düzgün fiziğe ve sempatik yüze sahip olması yetmiyor.
İlgilendiğin hobilerin var mı?
Latin danslarına meraklıyım. Rumba, salsa, bachata ve flamenkoyu seviyorum. Tenis oynamayı ve sörf yapmayı seviyorum. Her yaz Alaçatı'ya giderim. Bir de şarkı söylüyorum. En tiz kadın sesine (koleratür soprano) sahibim. Ama gerektiğinde kalın ses de çıkartabiliyorum.kalan karakter 1000

bahar bahar

Yurube kim tutar seni

Aynı Görüşte misiniz?
evet1
hayır0
cevapla 29.05.2013 17:50
Güvenlik Koruma Güvenlik Koruma

Ben Ecem Çalık'ı Justin Bieber konserinde tanıdım kuzeni için gelmişti gerçekten çok cana yakın ve egosu olmayan harika bir insan yolunun açık olmasını tüm kalbimle diliyorum.

Aynı Görüşte misiniz?
evet3
hayır0
cevapla 03.05.2013 12:07

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.