• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

2019’da damatlar İzmir’den giyinecek

2019’da damatlar İzmir’den giyinecek
Giriş Tarihi: 25.5.2019

Artık damatlar da gelinler kadar düğün günlerini önemsiyor. Gelinin yanında sönük kalmak istemiyor. Kişiye özel terziliğin İzmir’deki lider ismi , 2019 yılında evlilik hazırlığı yapanlar için çok önemli ipuçları verdi

Düğün hazırlığı yapan damat adaylarına profesyonel öneriler sunan kişiye özel terziliğin marka ismi Nadir Demir, "Smokin seçiminde dikkat edilecek en önemli nokta kumaş. Zira özellikle sıcak yaz gecelerinde, yahut kapalı salonlarda düzenlenen törenlerde giyilen smokinlerin sizi terletmemesi ve hareket ettikçe kırışmaması büyük önem taşımaktadır. İpek smokin kadar, yün veya moher yün karışımlı smokinler de doğru birer seçimdir. Bu kumaşların en önemli özelliği az kırışmaları ve çok terletmemeleridir.
Kıyafetin terletmemesi için kumaşla birlikte kullanılacak astarın da dikkatle seçilmesi gerekir. Doğal pamuktan yapılan ve hava alan 'cupro bemberg' en az terleten astar cinsidir" dedi.

UZUN VE ZAYIF GÖRÜNÜN

Smokin dikiminde, kumaş ve dikiş kalitesi kadar önemli olan bir diğer ayrıntının kalıp olduğunu belirten Demir, "Kişinin anatomisine uygun dikilen smokin hem hareket rahatlığı sağlıyor hem de kusurları kapatıyor. Smokinin prova yapılarak kişinin anatomisine uygun dikilmesi çok önemli bir ayrıntı. Örneğin, terziler ölçünüzü alarak, itinayla size özel kalıp çıkarır. Bu şekilde dikilen bir smokin, özel kesim tekniğiyle, vücudunuzun beğendiğiniz yönlerini ön plana çıkarırken, barışık olmadığınız kısımlarını saklar. Böylece boy sorunu olanlar, olduklarından daha uzun, kilo sorunu olanlar daha zayıf görünür" dedi. En değerli smokinin elde dikilen smokin olduğunun unutulmaması gereken bir ayrıntı olduğuna değinen Demir, giyim gustosuna sahip olan insanların bu ayrıntıyı ilk bakışta fark edeceklerini de sözlerine ekledi.

AYAKKABI VE GÖMLEK SEÇİMİNE DİKKAT!

Gömlek ve aksesuar bütünlüğünün de büyük önem taşıdığına değinen Nadir Demir, smokinin klasik havasının özel bir gömlek seçimiyle değişebileceğine dikkat çekerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Smokinin içine giyilecek gömleğin bedene oturması gerekir.
Özellikle kilo sorunu olmayanlar dar kesimleri tercih edebilir. Smokininizin klasik havasını tamamen size özel hazırlanan bir gömlekle renklendirebilirsiniz." Şimdiye kadar müşterilerinin vücut tipine ve karakterine uygun yüzlerce orijinal çalışmaya imza attıklarını anlatan Demir, klasik görünümden yana olan damat adaylarını mutlaka manşetli bir gömlek seçmeleri konusunda uyarıyor. Eğer damat adayı klasik bir şıklık istiyorsa gömleğin önündeki siyah düğmelere uyum sağlayacak papyon tercih etmeli. Daha az resmi görünmek isteyenler ise küçük yaka beyaz bir gömlek ve ince saten siyah kravat tercih edebilir. Smokin ile birlikte giyilecek ayakkabıların da önemine vurgu yapan Demir, "Smokinin altına rugan ayakkabı giyilir. Ayakkabı bakımlı, temiz ve iyice parlatılmış olmalı. Ayakkabı ayna gibi olmalı, damat adayı baktığı zaman kendisini görmeli" diyor.

HAVUZ BAŞI DÜĞÜNÜNE SİYAH BEYAZ YAKIŞIR

Özellikle yaz düğünleri için farklı renkte smokin tercihi de yapılabileceğini anlatan Demir, beyaz smokinlerin yanı sıra beyaz ceket ve siyah pantolon kombininin de özellikle havuz başı düğünleri için revaçta olduğunun altını çiziyor.

SMOKİN VE TAKIM ELBİSE FARKI

Smokin pantolonunun normal pantolondan daha dar ve pilesiz olması gerektiğine dikkat çeken Demir, pantolonun yan tarafında boydan boya saten şerit olması gerektiğine değinerek kemer yerine kuşak kullanılmasının şart olduğunun altını çiziyor. Smokinlerde şal, sivri veya mono hangi türde olursa olsun yaka çeşitlerinin saten olması da damatların şıklığı daha da artırıyor.

2019’da damatlar İzmir’den giyinecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN