• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Antika araçları müzeye hapsetmiyor

Antika araçları müzeye hapsetmiyor
Giriş Tarihi: 25.5.2019

Aydın'ın Kuşadası İlçesi tarihi Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı'nda açılan antika otomobil, motosiklet ve soba sergisi büyük ilgi gördü. Kuşadası'nda klasik antika araç koleksiyoneri olarak tanınan Öğül Orhan ve Eşi Meral Orhan tarafından açılan sergide birbirinden değerli antika otomobil, motosiklet ve sobalar sergilendi.
Yerli ve yabancı turistler tarafından büyük ilgi gören serginin, 10 Haziran'a kadar devam edeceğini belirten Öğül Orhan, "Çok uzun süreli bir emeğin sonucu bu koleksiyon.
Motosiklet koleksiyonuna 1982 yılında tek silindirli BMW marka ER- 25 ile başladım. Daha sonra merak arttıkça sayıları arttı. Param oldukça ve eşim Meral Orhan'ın da verdiği manevi destekle otomobile yönelip eski otomobilleri toplamaya başladım" dedi.

KULLANMAYA DEVAM

Orhan, "37 yılda 21 antika otomobilim ve 45 tane antika motosikletim oldu. Fakat burada bunların ancak yarısını sergileyebiliyoruz.
En eski antika motosikletim 47 model bir Harley-Davidson, en eski antika otomobilim ise 1952 model Plymouth Cranbrook. Bunlar çok kolay bulunan araçlar değil. Benim otomobillerim müzelik değil hepsi kullanılabiliyor. Eğer ben ölünceye dek onları kullanma keyfine varamayacaksam, onları orda durdurmanın hiçbir anlamı yok. Benim prensibim öyle. Ama diğer arkadaşlarımın çoğu araçlarını müzelerinde hapis ediyorlar.
O otomobiller zaman içinde artık çalışmıyor. Fakat ben fırsat buldukça hepsine biniyorum" diye konuştu. Eşinin antika merakına hayran olduğunu dile getiren Meral Orhan, "Eşimin bu tutkusundan dolayı çok mutlu oluyorum. Zevk aldığı şeyleri yapıyor. Onun mutluluğu yetiyor bana" dedi.

İBRAHİM UZUN

Antika araçları müzeye hapsetmiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA