• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ege’nin ömür uzatan 10 köyü

Her bir noktasında apayrı kültürlerin izlerini taşıyan , ülkemizin cennet köşelerinden. Kuzeyden güneye çok sayıda antik kent, plaj, yerleşim yeri ve köye sahip olan bölgede yapacağınız yolculuğu eminim unutamayacaksınız. Bunun için çok fazla bir şey yapmanız da gerekmiyor. Otomobilinize atlayıp kontağı çevirmeniz yeterli... Her yıl yaz kış demeden Türkiye’nin diğer bölgelerinden ve yurt dışından yüz binlerce insanı ağırlayan Ege Bölgesi’nin, az bilinen köyleri ömür uzatıyor. İşte insanın nefesine nefes katan, sağlıklı bir ömür yaşatan, huzur kokan Ege köyleri...

Ege’nin ömür uzatan 10 köyü
Giriş Tarihi: 3.8.2019

İZMİR FOÇA, KOZBEYLİ KÖYÜ...
Meşhur dibek kahvesi ile tanınan Kozbeyli, son yıllarda yıldızı parlayan Ege köylerinden. Özellikle hafta sonu sabah kahvaltısı için tercih edilen köy, taş evleri ve misafirperver sakinleriyle etkileyici güzellikte. Köy meydanında yaklaşık 200 yıldır kullanılan kahvehane, gelenlerin mutlaka bir çay içip soluklandığı yerlerin başında geliyor. Doğayla baş başa, kalabalık ve karmaşadan uzak Kozbeyli, sızma zeytinyağı üretiminde de markalaşan Ege köylerindendir.

Ege’nin ömür uzatan 10 köyü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA