• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Bu köyde kilo almak artık yasak

Kayadibi köyünde detoks merkezi açan , köylü kadınların da hayatını değiştirdi. Uzgenç, diyetisyeni ve antrenörüyle sağlıklı yaşam sırlarını paylaştığı kadınları fazla kilolardan kurtaracak

Bu köyde kilo almak artık yasak
Giriş Tarihi: 31.8.2019

İzmirli güzellik ve kariyer merkezi sahibi Hatice Nur Uzgenç, bir müddet önce yerleştiği Bornova'nın Kayadibi köyü kadınlarını da güzelleştiriyor. Yörük köyünde yaşayan kadınların kilolu olduğunu fark edince bu soruna da kendisi el atmaya karar verdi.

EĞİTMEN EŞLİĞİNDE

Köydeki kadınların haftada bir kez köy kooperatifinde buluşup gözleme ve hamur işleri yiyerek yaptıkları toplantıyı ücretsiz sağlıklı yaşam ve uygun beslenme toplantılarına dönüştürdü. Geçtiğimiz çarşamba günü kadınlar yine buluştu ancak masalarında bu sefer hamur işlerinin yanında sağlıklı diyet ürünlerden yapılmış yiyecekler de vardı. Hatice Nur Uzgenç'in sahibi olduğu Özel Nets Polikliniği'nde görevli diyetisyen Hande Kalkan'ın sunumuyla gerçekleştirilen programda sağlıklı beslenmenin sırlarını öğrenen kadınlar, hem diyetisyenleri Hande Kalkan'a hem de bu işin mimarı Hatice Nur Uzgenç'e fazla kilolarından kurtulacaklarına ve sağlıklı besleneceklerine dair söz verdi. Sağlıklı beslenme seminerinin ardından eğitmenleri Sevgi Erdem eşliğinde egzersiz de yapan kadınlar daha sonra akşam yürüyüşünde bir araya gelip 1 saat spor yaptı. Hatice Nur Uzgenç toplantı ve etkinliklerin devam edeceğini söyleyerek,"NetsVadi detoks ve sağlık merkezimizle birlikte evimin bulunduğu Kayadibi köyünde kadınlarımıza sağlıklı yaşam hakkında bilinçlendirme semineri verdik. Beraber spor yaptık. Bu aktiviteleri belli aralıklarla da yapmaya devam edeceğiz. Benim için onların sağlıklı yaşam sürdürmeleri ve bilinçlenmeleri çok önemli. Çünkü hepimizin toplum içerisinde üzerimize düşen görevleri var. Buna en yakınlarımızdakilerle başlamak gerekiyor. Bir kadını eğitirsek onun çocuklarını ve tüm ailesini eğitmiş oluruz. Aile toplum, toplum millet demektir. Toplumdaki kadınlar için gelişen çok üzücü olayları ancak bu şekilde azaltabiliriz. Kısacası mutlu yarınlarımız için unutmayalım ki başarmış kadınların, başarmakta zorluk çeken kadınlara yardımcı olma sorumluluğu vardır" dedi.

HACER ÖNOĞLU ÜLGER

Bu köyde kilo almak artık yasak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA