• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dövüşerek kilo verip stres atıyorlar

’da, aralarında avukat, öğretmen, emlak danışmanı ve ev hanımının olduğu 9 kadın, spor yapmak ve için başladıkları kick boksla formda kalıyor.

Dövüşerek kilo verip stres atıyorlar

15.2.2020

Muğla'da, çeşitli meslek grubundan 9 kadın, spor yapmak ve kilo vermek için başladıkları kick boksta, hareketli bir yaşam sürmenin mutluluğunu yaşıyor. Bodrum'daki muaythai, kick boks, tekvando ve boks merkezine kaydolan 30 ile 42 yaş aralığındaki kadınlar, spor yapmak ve kilo vermek için başladıkları kick boksta keyifli dakikalar geçiriyor.

16 YIL ÖNCE BAŞLADI
Azimli ve disiplinli şekilde her gün merkeze gelen kadınlar, gösterilen hareketleri de eksiksiz yapıyor. Kick boksta şampiyonlukları bulunan milli antrenör Zehra Gülgen, kadınların da kick boksa merak duymasının, mutluluk verici olduğunu söyledi. Kendisinin de kick boksa 16 yıl önce arkadaşının tavsiyesiyle başladığını ifade eden Gülgen, sevdiği ve başarılar elde ettiği spora hedefini yükselterek devam ettiğini bildirdi. İki aydır kadınlarla çalıştığını anlatan Gülgen, "Güzel gelişim elde ediyorlar. Sporcular arasında avukat, öğretmen, işletmeci ve ev hanımları var. Beraber çalışıyoruz ve zamanımız çok güzel geçiyor. İlk başladıklarında zorlandılar ama şu an çok iyi duruma geldiler. Hatta spora iki çocuğuyla gelen bir öğrencim de var" ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIYLA GELİYOR
Eğitimlere iki çocuğuyla gelen 35 yaşındaki Hilal Sonkaya da hayatında ilk kez profesyonel anlamda bir spor branşıyla uğraştığını, bundan keyif aldığını söyledi. Yaptıkları hareketlerin zor olduğunu ancak bunların başarıyla üstesinden geldiklerini aktaran Sonkaya, "Her kadının kendini savunması gerektiğini düşünüyorum. Hayatıma spor ve hareket gelsin, çocuklarım da televizyon ve internet yerine sporla yaşasın istedim. Kızım şu an tekvandoya gidiyor, inşallah oğlumun da yaşı tutunca onu da kaydettireceğim" dedi.

ÖZGÜVENE İYİ GELİYOR
Kadın sporculardan 36 yaşındaki Rus vatandaşı Jana Danış da sporla ilgilenmenin kendilerinin öz güvenini geliştirdiğini belirterek, "Oldukça fazla efor sarf ediyor, iyi kalori harcıyoruz" diye konuştu.

Dövüşerek kilo verip stres atıyorlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.