• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Koyunları güderken dağı taşı tuval olarak kullanıyor

’un 1100 metre rakımlı Akdağ Yaylası’nda ailesiyle birlikte yaşayan 22 yaşındaki Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi pandemi nedeniyle okula ara verdi. Şimdi hem çobanlık yapıyor hem de dağa taşa resim yapıyor.

Koyunları güderken dağı taşı tuval olarak kullanıyor

8.8.2020

Pandemi nedeniyle ara verdiği güzel sanatlar fakültesindeki ilkokul yıllarından bu yana bulduğu her yere resim yapan Büşra Öğüt, liseyi açıktan bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü'nü kazandı. Bu yıl dördüncü sınıfa geçen Öğüt, üniversite eğitiminin kendisine hem duygusal hem de teknik açısından çok fazla şey kattığını söyledi. Büşra Öğüt, "Doğada bulduğum şeylerle bir şeyler üretmek beni çok mutlu ediyor. Özgür hissettiriyor kendimi. Bu yüzden doğada bulduğum materyallerle taşların, ağaçların üzerine çizimler yapıyorum. Bu şekilde bir şeyler ortaya koymaya çalışıyorum" dedi.

DOĞAYA BİR İZ BIRAKIYOR
Pandemi döneminde okullar tatil olunca evine döndüğünü anlatan Büşra Öğüt, "Burada hem aileme yardım ediyorum hem çalışmalarımı devam ettiriyorum. Bu beni çok mutlu ediyor. Doğada çalışmak, içinde bulunduğun doğayı tanımaktan kaynaklanıyor aslında. Onu tanımaya duyduğunuz istekten kaynaklanıyor ve doğadaki sanatı gördükçe ona hayran olup üstüne bir şeyler katmak istiyorsunuz. Bir şekilde doğaya iz bırakıyorsunuz" diye konuştu. Çocukluğundan beri resim çizdiğini anlatan Büşra Öğüt, "Kendimi bildim bileli resim yapıyorum. Güzel Sanatlar Fakültesi'ne gittikten sonra da bana katkısı olduğunu düşünüyorum. Hem farklı şeyler görme hem kendimi geliştirme açısından. Buraya gelip resim yaptığımda da bu farkı görebiliyorum" ifadelerini kullandı.

Koyunları güderken dağı taşı tuval olarak kullanıyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.