• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

KKTC Basbakanı Saner istifa etti

KKTC Basbakanı Saner istifa etti

14.10.2021

KUZEY Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersan Saner, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a sundu. Görüşme sonrası açıklama yapan Saner, hükümet ortağı partilerin kendi içinde yaşadıkları sorunlara dikkat çekerek, "UBP tüm milletvekilleri ile mecliste yer alırken, gerek DP'nin milletvekillerini sağlayamaması, gerek YDP'nin yaşamış olduğu bir kurultay sonucu partideki 1 milletvekilinin de istifa etmesi ile çoğunluğumuz bulunmadığından, görevi Cumhurbaşkanı'na iade ettim. En kısa zamanda seçime gidilmesi gerekiyor" dedi.

KKTC Basbakanı Saner istifa etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.