• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Münbiç, Kobani, Surrin, Rakka, Haseke... ‘Türk ordusunu bekliyoruz’

Münbiç, Kobani, Surrin, Rakka, Haseke... ‘Türk ordusunu bekliyoruz’

14.10.2021

CERABLUS eski Emniyet Müdürü Abdurrezzak Aslan el-Laz, bölgedeki son durumu aktardı. PKK/ PYD'nin Halep'in kuzey doğusunda ve Fırat'ın doğusunda terör eylemleri gerçekleştirdiğini kaydeden el- Laz, "Terör örgütü, Türk güçlerini ve huzur içinde yaşayan halkı hedef aldı. PKK/PYD sözde yöneticisi İlham Ahmed Moskova ve Washington'a gitti. Döndükten sonra Suriye'nin kuzeyinde, Fırat'ın kuzey doğusunda terör eylemleri çok arttı. Ahmed'in burada talimatlar aldığı, ittifaklar yaptığı muhakkak" diye konuştu.

'BÜTÜN HALK BEKLEMEDE'
OPERASYONUN nerede ve ne zaman başlayacağını Türk ordusunun belirleyeceğini aktaran el-Laz, "Münbiç'te, Kobani'de, Surrin'de, Rakka'da hatta Haseke'de işgal altındaki halkın tümü Türk ordusunun gelmesini bekliyor. Gençler zorla örgüte katılması için götürülüyor. Halk Türk ordusunu çiçeklerle, güllerle karşılayacak" dedi.

Münbiç, Kobani, Surrin, Rakka, Haseke... ‘Türk ordusunu bekliyoruz’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.