• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali
Giriş Tarihi: 28.4.2019

Afyonkarahisar'ın birbirinden lezzetli yöresel yemekleri ile ürünlerinin görücüye çıktığı 2. Gastro Afyon Lezzet Festivali başladı. Festivalde gözler dana çevirme standındaydı.

AFYON'DA LEZZET FESTİVALİ
Geçtiğimiz yıl festivale damgasını vuran 250 kiloluk dana çevirme bir anda alev almış ve bu olay Türkiye gündemine oturmuştu. Bu sene ise dana çevirme başarılı bir şekilde pişirilerek halka ikram edildi. Festival kapsamında pişirilen 3 tonluk aşurenin dağıtımına ilgi oldukça yoğundu. Aşure dağıtımı sonrası sema gösterisi sunuldu.
Profiterolden yapılan Afyon kalesi, lokumdan yapılan Türkiye haritası, kaymak ve muzun birleştirildiği yeni lezzet, kabak süslemeleri ve dana çevirme en çok ilgi gören stantlar oldu. çalışmalarında ise Afyonkarahisar'ın coğrafi işaretli ürünleri tanıtıldı.

NAİL AZBAY

2. Gastro Afyon Lezzet Festivali haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN