• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İlkokulun karşısında utanç duvarı

İlkokulun karşısında utanç duvarı

17.04.2018, 00:06

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Yedieylül İlkokulu'nun karşısında bulunan tarihi sinemanın duvarlarındaki çirkin yazılar, öğrenciler ve vatandaşlar için kötü bir manzara oluşturuyor.
Güzelhisar Mahallesi Yedieylül Caddesi üzerinde 1950'li yıllarda inşa edilen ve uzun süre Aydınlılara hizmet veren tarihi Taşdöner Sineması, kaderine terk edildi. Kimliği belirsiz kişiler tarafından sinemanın duvarlarına yazılan çirkin yazılar görenleri şaşırtıyor. Utanç duvarının Yedi Eylül İlkokulu'na bakıyor olması öğrenciler için kötü örnek oluşturuyor. Gelecek nesilleri yetiştiren ve her haliyle örnek teşkil etmesi gereken okulun karşısında ortaya çıkan manzaraya tepki gösteren vatandaşlar, "Dışardan bakıldığında karalama defterini andıran duvarlarda küfürlü ifadeler yazıyor. Kimin yazdığı belli olmayan yazılar okuldaki çocukları olumsuz etkiliyor. Çocuklar her gün bu duvarla karşı karşıyalar. Yetkililer, bu ayıbı görmeli ve duvarları boyamalı. Bu çirkin görüntü ortadan kaldırılmalı" dedi.

İlkokulun karşısında utanç duvarı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN