• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Talih kuşu ‘Ebubekir’
Giriş Tarihi: 12.1.2019

Aydın'da bir papağanın gagasıyla çektiği bilete 10 bin lira ikramiye isabet etti. 'Ebubekir' isimli papağının sahibi 83 yaşındaki İsane İlgay, "Talih kuşum beni sevindirdi" dedi.

Efeler ilçesi Osman Yozgatlı Mahallesi'nde yaşayan İsane İlgay'ın 3 yıldır beslediği papağını kendisine şans getirdi. Milli Piyango'nun Yılbaşı özel çekilişinde, 'Ebubekir'in gagasıyla çektiği çeyrek bilete 10 bin lira ikramiye çıktı. İkramiyesini alan İlgay, büyük mutluluk yaşadı.

30 BİN LİRAYA SATMADI

İlgay, papağanını almak için teklif edilen 30 bin lirayı reddettiğini belirterek, "Bu papağan benim hem evladım hem de talih kuşum. Onu almak için 30 bin lira verdiler, geri çevirdim. Çünkü o çok akıllı bir papağan. Onu satmayı asla düşünmüyorum" diye konuştu.

KAZIM YÖRÜKCE

Talih kuşu ‘Ebubekir’ haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN