• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Paçaları sıvayıp dereden geçiyorlar

Paçaları sıvayıp dereden geçiyorlar
Giriş Tarihi: 6.8.2019

'ın Karacasu ilçesinde 'nın üzerindeki köprüleri selde yıkılan vatandaşlar evlerine ve arazilerine suyun içerisinden geçerek ulaşıyor.

Aydın'ın Karacasu ilçesinde selde köprüleri yıkılan vatandaşlar evlerine ve arazilerine suyun içerisinden geçerek ulaşıyor. Ayakkabılarını çıkartıp giysilerini dizlerine kadar sıyırıp canlarını hiçe sayarak sudan geçen vatandaşlar köprülerinin bir an önce yapılmasını istiyor. Devlet Su İşleri'ne (DSİ) ait Dandalaz Barajı'nı besleyen kaynaklardan olan Dandalaz Çayı'nın üzerindeki köprü, 1 yıl önce aşırı yağışlarda yıkılmıştı. Köprüleri yıkılan vatandaşlar, DSİ ve Büyükşehir Belediyesi'ne yeni köprü yapılması için müracaatta bulundu ancak yetki karmaşası nedeniyle bu talep karşılanmadı. Köprüleri olmadığı için bazı vatandaşlar 3 km uzaklıktaki Dandalaz Mevkisi'nden dolaşarak ulaşımlarını sağlarken, pek çoğu çayın içinden yürüyerek geçiyor.

ÜMİT ÖZMEN

Paçaları sıvayıp dereden geçiyorlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN