• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yaşaması için ilik ve organ nakli gerekiyor

Yaşaması için ilik ve organ nakli gerekiyor
Giriş Tarihi: 8.10.2019

’da 5 yıldır karaciğer ve bekliyorken, ilik kanseri ve eklem romatizması hastalığına da yakalanan 15 yaşındaki Tuğçe, “Haftada 4 gün diyalize giriyorum. Artık yürüyemiyorum. Hayırseverlerden yardım bekliyorum” dedi

Aydın'da 5 yıldır karaciğer ve böbrek nakli olmayı bekleyen 15 yaşındaki Tuğçe Bozdoğan, ilik kanseri ve eklem romatizması hastalığına da yakalandı. Yürümekte zorluk çeken ve haftada 4 gün diyalize giren Tuğçe, sağlığına kavuşacağı günleri iple çektiğini söyledi. İlik ve organ nakliyle hayata tutunacak olan Tuğçe, evine rahatça çıkabilmek için asansör yapılmasını istiyor. Kendisine uzanacak yardım eli bekleyen Tuğçe, "Yaşamak istiyorum. Benim yaşam mücadeleme lütfen destek olun" dedi.

EVE ASANSÖR İSTİYOR

Aydın'da Nazilli ilçesinin Sümer mahallesinde yaşayan Tuğçe'nin hayat hikayesi yürek burkuyor. Annesi ve kız kardeşiyle akrabalarının evinde yaşayan Tuğçe Bozdoğan, artık yürümekte bile güçlük çekiyor. Evine asansör yapılmasını isteyen genç kız, sağlığına kavuşmak için hayırseverlerin desteğini bekliyor. Tek hayalinin sağlığına kavuşmak olduğunu kaydeden Tuğçe, "İltihaplı eklem romatizmam yoktu. Bu hastalık ilerledikçe yürümem, hareket etmem de zorlaştı. Şu an nakil aşamasındayım. Kadavradan nakil bekliyorum. Çocuk olduğum için genç bir verici istiyorlar. O yüzden de bulunması daha zor. Fizik tedavi de görüyorum. Ama 3'üncü katta yaşadığımız için inip çıkmak bazen imkansız oluyor. O yüzden evimize asansör ve nakil için bir verici bulabilirsek çok mutlu olacağım" diye konuştu.

"MASRAFLAR BELİMİZİ BÜKÜYOR"

Tuğçe'nin tedavisi için gereken masrafların bellerini büktüğünü belirten anne Bozdoğan, "Kızımın elleri, ayakları tutmuyor. Her ay Ankara'ya gidiyoruz. Yardımseverlerden, Cumhurbaşkanımızdan, Kaymakamımızdan, Belediye Başkanımızdan yardım istiyorum" diye konuştu.

MEHMET KAVAS

Yaşaması için ilik ve organ nakli gerekiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN