• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'da düştü, 19 yıl sonra Kuşadası’nda yürüdü

'da 11 yaşındayken düşmesi sonucu olan 30 yaşındaki , 19 yıl sonra ’nde sağlığına kavuştu.

Ağrı'da düştü, 19 yıl sonra Kuşadası’nda yürüdü

04.12.2019, 09:43

Abdurrahman Kılıç (30) Ağrı'da 11 yaşındayken talihsiz bir kaza sonucu omur ilik felci oldu. Kılıç 10 yıl yatalak kaldığı sürede mama ile beslendi. Daha sonra 9 yıl boyunca tekerlekli sandalyeye mahkum yaşadı. Bu geçen 19 yıl süresi boyunca onlarca hastane gezdi derdine çare aradı.

Türkiye'de gezdiği onlarca hastaneden sonra Kılıç, arkadaşlarının tavsiyesi ile Amerika'ya gitti. Umudunu yurt dışında arayan Kılıç, burada yürüyebilmek için denek olarak kullanıldı. Çeşitli operasyonlar geçirdi fakat bir türlü yürüyemedi. Doktorlar, "Artık yapacak bir şey yok. Ömrünü tekerlekli sandalyede tamamlayacaksın" dediler.

Umudunu kaybeden Abdurrahman Kılıç, yine tavsiye üzerine soluğu Kuşadası Devlet Hastanesi'nde aldı. Burada Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Abuzer Kayar'ın başlattığı tedaviden 22 gün sonra sevinç gözyaşları arasında yürümeye başlayan Kılıç'ın adımları her geçen gün hızlanıyor. Hastanenin aynı servisinde yatanların da umudu olan Dr. Kayar, tedavi ettiği diğer felçli hastalarda iyileşme süreci devam ediyor.

Umut ışığı olan Kuşadası Devlet Hastanesi'nin yöneticileri ve personeli ile Dr. Abuzer Kayar, omurilik felçli hastaların tedavisinde önemli bir başarıya imza atmış olmanın gururunu yaşıyor. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi'nden Kuşadası Devlet Hastanesine gelerek göreve başlayan Dr. Abuzer Kayar'ın Avrupa'dan gelen hastaları da var. Bilindiği gibi Dr. Kayar, 2010'da yapılan Tıpta Uzmanlık Sınavı'nda Türkiye birincisi olmuştu.

IHA

Ağrı'da düştü, 19 yıl sonra Kuşadası’nda yürüdü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA