• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

93 yaşındaki hasta, kalp piliyle sağlığına kavuştu

Aydın Uygulama ve tedavi gören 93 yaşındaki hasta, takılan ile sağlığına kavuştu. Sağlığına kavuşan , kendisini çok iyi hissettiğini belirterek, doktoruna teşekkür etti.

93 yaşındaki hasta, kalp piliyle sağlığına kavuştu

16.05.2020, 11:06 Güncelleme Tarihi: 16.05.2020,18:12

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde tedavi gören 93 yaşındaki hasta, takılan kalp pili ile sağlığına kavuştu.

Muğla'da yaşayan Mehmet Çetiner (93) kalp rahatsızlığı nedeniyle sevk edildiği Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde ameliyata alındı.

Doç. Dr. Ufuk Eryılmaz ve ekibi tarafından gerçekleştirilen operasyonda hastaya kalp pili takıldı.

Sağlığına kavuşan Mehmet Çetiner, kendisini çok iyi hissettiğini belirterek, doktoruna teşekkür etti.

Doç. Dr. Eryılmaz ise Çetiner'in yaşı itibarıyla risk grubuna giren bir hasta olduğunu dile getirerek, "Hastamız Muğla'dan gelmişti. Kalbi çok yavaş atıyordu. Birtakım müdahalelerden sonra bugün kalp pilini yerleştirmiş olduk. Bu Kovid-19 sürecinde özellikle söylediğimiz bir şey var. Kalp beklemez. Burada da gördük ki kalp beklemiyor. Kalp şikayeti olan hastalarımızın gecikmeksizin doktoruna başvurması gerekiyor." dedi.
AA

Koronavirüsü yenen itfaiye eri, ikinci kez plazma bağışçısı oldu

93 yaşındaki hasta, kalp piliyle sağlığına kavuştu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA