• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

1.5 milyonluk çöp ev!

'ın Nazilli ilçesi Turanlar Mahallesi'nde, çevreye yaydığı pis koku nedeniyle mahallenin tepkisini çeken "çöp evi" temizleyen belediye ekipleri, evde 28 kova içerisinde yüksek miktarda madeni para ve banknot buldu.

1.5 milyonluk çöp ev!

25.9.2020

3 çocuk babası olan ve karısı Ayşe Açıkel'i 4 yıl önce kaybettikten sonra yalnız yaşamaya başlayan 79 yaşındaki Nazmi Açıkel'in evinden çıkan kovalar dolusu parayı sayamayan belediye ekipleri, paraları bankaya götürdü.

BANKAYA GİTTİLER
Banka görevlileri, bozuk paraları 5 saatte sayarken evden çıkan servetin 1.5 milyon lira olduğu belirlendi. Bu para Açıkel'in hesabına yatırıldı. Sokaklarda baskül ile tartıcılık yaparak bu paraları biriktiren Nazmi Dede'nin bankada hatıra sayılır parasının olduğu da ortaya çıktı. Öte yandan temizlik ekipleri Nazmi Dede'nin evinden 3 kamyon çöp çıkardı.AĞLAYARAK YALVARDI
Karısıyla birlikte yıllarca tekstil fabrikasında çalışıp emekli olduktan sonra tartıcılık yapmaya başlayan Nazmi Dede, yapılan temizlik çalışmalarını izlerken gözyaşı döktü. Evindeki çöpleri dışarıya atılan Nazmi Dede, ekiplere eşyalarını atmamaları için yalvarırken kendisini şikayet eden komşularına sitem etti.'BEN DİLENCİ DEĞİLİM'
YAŞLI adam, sokaktan topladığı eşyaların komşularının iddia ettiği gibi çevreye kötü koku salmadığını söyledi. Ayrıca evinde çıkan paraları dilencilik yaparak toplamakla suçlanan gözü yaşlı Açıkel, "Ben bu paraları dilencilikle değil, alın terimle çalışarak kazandım. Tartıcılık yaparak kimseye muhtaç olmadan, kendi halimde yaşıyorum. Evimden çıkan eşyaları çöpten toplamadım. Eşim ve dostum kullanmadıkları eşyaları bana verdi" diye konuştu.

Kaızm YÖRÜKCE

1.5 milyonluk çöp ev! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.