• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çanakkale'de milli aşçıdan örnek davranış

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde, yeni restoran açan Genç Aşçılar Milli Takımı üyesi Melih Çelik (25), ihtiyaç sahibi kişilerin yemek yiyebilmesi için dükkanının önündeki tabelaya, "Açsanız ve paranız yoksa çekinmeyin. Olduğunda yolunuz düşerse ödersiniz. Olmasa da helal olsun. İnsanlık öldü mü derlerse, bizim hala umudumuz var" yazılı bir tabela koydu. Çelik'in bu davranışı, takdir topladı.

Çanakkale'de milli aşçıdan örnek davranış
DHA

29.03.2021, 15:16

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Aşçılık Bölümü mezunu aşçı Melih Çelik, Bayramiç ilçesindeki Atatürk Caddesi'nde kısa süre önce restoran açtı. 2016 yılında Genç Aşçılar Milli Takımı ile Ukranya'da katıldığı yarışmada dünya ikinciliği bulunan ve çok sayıda yarışma ve festivalde ödül alan aşçı Melih Çelik, yeni açtığı restoranında örnek bir davranışa imza attı. Çelik, restoranın önüne "Açsanız ve paranız yoksa çekinmeyin. Olduğunda yolunuz düşerse ödersiniz. Olmasa da helal olsun. İnsanlık öldü mü derlerse, bizim hala umudumuz var" yazılı bir tabela koydu. İhtiyaç sahiplerinin dükkanlarına gelip, yemek yiyebileceğini belirten aşçı Çelik'in bu davranışı, bölgedekilerden takdir topladı.

Melih Çelik " Amacımız, bu yazıyı yazarak herkese hitap edebilmek. Parası olsun olmasın hiç önemli değil. Bizim yerimiz belli. Lokantamıza her zaman bekleriz. Önemli olan para değil, insanlığın ölmediğini göstere bilmek. Nefes alıyorsak her zaman umut var" dedi.

Müşteri Mevlüt Durmaz (57), lokantanın önünden geçerken gördüğü yazı üzerine içeriye girip yemek yediğini belirterek, "Karnımı doyurdum. Paramız olduğu zaman bir gün ödeyeceğiz" diye konuştu.

Çanakkale'de milli aşçıdan örnek davranış haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.