• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çanakkale'de denizden 20 ton müsilaj toplandı

Marmara Denizi ve Çanakkale Boğazı’ndaki müsilaj (deniz salyası) ile mücadele kapsamında Yat Limanı’nda deniz temizliği gerçekleştirildi. Çanakkale'deki deniz temizliğinde 20 ton müsilaj toplandı.

Çanakkale'de denizden 20 ton müsilaj toplandı
AA

08.06.2021, 16:18

Marmara Denizi'nde müsilajla (deniz salyası) mücadele kapsamında, Çanakkale'deki deniz temizliğinde 20 ton müsilaj toplandı.

Çanakkale Marina'da düzenlenen etkinlikte, "Marmara Deniz Eylem Planı" çerçevesinde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü koordinasyonunda ilgili kurum ve kuruluşların katılımıyla müsilaj toplama faaliyeti yapıldı.

Denizin içine kurulan bariyerler ile kıyıya toplanan tabaka, su pompaları ve tankerlerin yardımıyla atık depolama bidonlarına dolduruldu.

Çanakkale Belediyesi ile özel kurumların da destek verdiği çalışmada yaklaşık 20 ton müsilaj toplandı.

Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, gazetecilere çalışma hakkında bilgi verdi.

Çalışmanın Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinesinde gerçekleştirildiğini aktaran Aktaş, en kısa sürede denizlerin temizlenerek tabakadan ayrılması amacında olduklarını söyledi.

Vali Aktaş, çalışmaya katkı sunanlara teşekkür etti.

Etkinliğe Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Tahsin Saruhan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı Binbaşı Ercan Oran, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Bekir Çelen ile daire müdürleri ve STK temsilcileri katıldı.

Toplanan müsilajın, İzmit'teki bir bertaraf tesisine götürüleceği öğrenildi.

Çanakkale'de denizden 20 ton müsilaj toplandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.