• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İtalyan savaş gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan geçti

Çanakkale Boğazı’ndan geçen, İtalyan Donanması’na ait savaş gemisi ‘Luigi Durand de la Penne’, Marmara Denizi’ne doğru yol aldı. İtalyan savaş gemisine, boğaz geçişi sırasında güvenlik gerekçesiyle Türk Sahil Güvenlik botlarıyla eşlik edildi.

İtalyan savaş gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan geçti
DHA

17.08.2021, 12:36

Ege Denizi'nden saat 10.30 sıralarında Çanakkale Boğazı'ndan giriş yapan, İtalyan Donanması'na ait, D560 borda numaralı 'Luigi Durand de la Penne' isimli savaş gemisi, saat 12.00 sıralarında Çanakkale önlerinde oldu.

Kilitbahir Kalesi ile Kilitbahir köyü dağında bulunan 'Dur Yolcu' yazısı önünden geçen savaş gemisi, boğazın manevra yapılması en güç noktası olan Nara Burnu'nu döndükten sonra Marmara Denizi'ne doğru yol aldı.

İtalyan savaş gemisine, boğaz geçişi sırasında güvenlik gerekçesiyle Türk Sahil Güvenlik botlarıyla eşlik edildi.

İtalyan savaş gemisi, Çanakkale Boğazı’ndan geçti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.