• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Burak bebeğe sahip çıktı

Burak bebeğe Denizli sahip çıktı
Giriş Tarihi: 18.5.2019

HASAN DURNA

Antalya'da yaşayan Hasan-Arife Akkurt çiftinin ilk bebekleri Burak, 4 Mayıs'ta özel bir hastanede dünyaya geldi.
Doğumdan sonra yapılan kontrollerde 13 günlük bebeğin, kalp ana damarının olmadığı, kalp damarlarında genişleme olduğu ve kalbinde iki delik bulunduğu belirlendi.

SUNİ DAMAR TAKILDI

Antalya'dan ameliyat için Denizli'deki özel bir hastaneye getirilen Burak bebek, üç saatlik ameliyata alındı. Bebeğin kalbindeki deliğe müdahale edildi.
Olmayan kalp ana damarı yerine 6 santimetrelik suni damar takıldı.
Yoğun bakımda tedavisine devam edilen Burak bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.
İnşaat işçisi baba Hasan Akkurt, ameliyat için gerekli olan parayı bulamayınca çaresizlik içinde durumunu hastane yönetimine söyledi.

ÇARESİZLİĞİNİ ANLATTI

Bunun üzerine doktorlar ve hastane personeli para toplayarak ameliyat giderlerini karşıladı. Hastane de yoğun bakım ve ilaç masraflarını almadı, aileye kalacak yer temin edildi. Anne Arife Akkurt, "Denizlililer yardım çağrımıza karşılık verdi. Hastane yönetimi bize sahip çıktı. Ramazan mübarek günde çok mutlu olduk" dedi.

Burak bebeğe Denizli sahip çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN