• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Sürüye saldıran pitbull vuruldu

'nin ilçesinde bağlı olduğu yerden kurtulan pitbull cinsi köpek, İnceler Mahallesi'nde yolda dolaşırken 'a ait olan ağıla doğru yöneldi.

Sürüye saldıran pitbull vuruldu

13.1.2021

Köpeğin gelmesiyle ürken koyunlar koşuşturmaya başlayınca ortalık karıştı. Saldırgan köpek ağıla koyunların içerisine daldı ve 3 koyunu öldürdü. Daha sonra 12 koyunun da ağız bölümlerini parçalayarak yaraladı. Koyunların sahibi olay yerine geldiğinde gördüğü manzara karşısında şok olurken, saldırgan köpek av tüfeği ile vurularak etkisiz hale getirilebildi.

KOYUNLARI KESTİLER
Bu arada belediyede meclis üyesi olan veteriner hekim Şükrü İrimağzı da olay yerine çağrıldı. Yapılan ilk inceleme sonrası ağız bölümleri parçalanan koyunların hızla kesilmesine karar verildi. Jandarma yaptığı inceleme sonrası köpek sahibini buldu ve ifadesini aldı. Veteriner hekim İrimağzı'nın öldürülen köpeğin kuduz olup olmadığını saplandıktan sonra koyunların kesim işleminin yapılacağını belirtti. Koyunları telef olan ağıl sahibi Rıza İşcan ise büyük üzüntü yaşadı.SAHİPLERİ 'SİLAH' OLARAK KULLANIYOR
MANİSA'DA sahiplerince işlenen suçlarda kullanılan pitbull cinsi 70 köpek, Büyükşehir Geçici Hayvan Bakımevi'nde rehabilite ediliyor. El koyularak hayvan bakım evlerine yerleştirilen köpekler, önce kısırlaştırılıyor. Ardından tekli kafeslere alınıyor. Tedavilerinin yanı sıra bakımları da yapılan köpeklerin rehabilite sürelerinde saldırganlık sergilemedikleri bildiriliyor. Bu hayvanların sahipleri tarafından sürekli saldırgan yetiştirildiğini ve gasp, hırsızlık gibi olaylarda bir silah olarak kullanıldığını belirten uzmanlar, "Bu köpekleri kötü amaçlarınıza alet etmeyin" dediler.

Sürüye saldıran pitbull vuruldu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.