• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'nın fidanları Salihli'den

İstanbul Yeni Havalimanı'nın fidanları Salihli'den

18.09.2018, 14:26

'nın Salihli ilçesinden, İstanbul'da yeni yaptırılan ve 29 Ekim'de birinci etabının hizmete girmesi beklenen havalimanın çevre düzenlemesi için çeşitli türlerde toplam 20 bin adet sediri, karaçam ve ıhlamur ağacı fidanı gönderildi. Havalimanı için ilerleyen zamanlarda 50 bin fidan daha gönderileceği bildirildi

Yaklaşık 80 milyon metrekarelik bir alana inşa edilen, tüm fazları tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcuya hizmet verecek olan İstanbul Yeni Havalimanı'nı bitkilendirme çalışmaları kapsamında Manisa'nın Salihli ilçesinin kırsal Yenilköy Mahallesi'nde de faaliyet gösteren Yeniköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi tarafından toplam 20 bin adet Lübnan sediri, karaçam ve ıhlamur ağacı fidanı gönderildi.

Yeniköy Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ahmet Tanyeri, gazetecilere yaptığı açıklamada sadece Türkiye'nin değil, dünyanın da gururu olacağını düşündükleri İstanbul yeni havalimanının çevre düzenlemesi için toplam 50 bin adet fidan göndereceklerini söyledi.

İstanbul Yeni Havalimanı'nın fidanları Salihli'den haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN