• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

bayram namazı saati! Manisa'da bayram namazı saat kaçta?

Manisa bayram namazı saati! Manisa'da bayram namazı saat kaçta?

10.08.2019, 09:55

Bayram namazı saatleri araştırılmaya başlandı. 'nda milyonlarca kişi camilere akın ederek bayram namazlarını eda edecekler. Peki 'da bayram namazı saat kaçta? İşte ...

Manisa'da bayram namazı saat kaçta? sorusu Manisalılar tarafından merak ediliyor. Kurban Bayramı'nda aile ziyaretleri yapılarak bayram yaşanırken bir diğer taraftan da camiler bayram namazını kılmak isteyenlerle dolup taşacak. Peki Manisa'da bayram namazı saat kaçta? İşte Manisa bayram namazı saati...

MANİSA'DA BAYRAM NAMAZI SAAT KAÇTA?
Diyanet İşleri Başkanlığı'nın verilerine göre Manisa'da bayram namazı saat 06:57'de kılınacak.

KİMLER KURBAN KESMEKLE YÜKÜMLÜDÜR?
Kurban kesmek, akıl sağlığı yerinde, büluğa ermiş (ergen olmuş), dinen zengin sayılacak kadar mal varlığına sahip ve mukim olan her müslümanın yerine getireceği malî bir ibadettir (Merğînânî, el-Hidâye, VII, 148). Temel ihtiyaçlarından ve borcundan başka 80.18 gr altın veya değerinde para ya da eşyaya sahip olan kimselerin kurban kesmesi gerekir (Mevsılî, el-İhtiyâr, IV, 252-256; İbn Âbidîn, Reddü'l-muhtâr, IX, 452-453). Ayrıca kurban mükellefiyeti için aranan nisabın üzerinden, zekâtın aksine bir yıl geçmesi şart değildir.

Manisa bayram namazı saati! Manisa'da bayram namazı saat kaçta? haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN