• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Toprak altında can pazarı

Toprak altında can pazarı
Giriş Tarihi: 10.8.2019

’da su patlağı ihbarına giden tamir ekibi toprak altında kaldı. İtfaiye ekipleri ve adlı işçileri sağ kurtarmayı başardı

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde su patlağı ihbarına giden MASKİ ekibi ölümden döndü. Kepçenin su patlağı bulunan yeri kazmasından sonra tamir çalışması yapan işçilerin üzerine toprak kaydı. Talihsiz kazada İbrahim Efe ve Kasım Kıroğlu adlı işçiler tamamen toprağa gömüldüler.

ARKADAŞLARI KOŞTU

Diğer işçilerin müdahalesiyle nefes almaları sağlanan işçiler için itfaiyenin acil kurtarma ekipleri çağrıldı. Yaşanan kısa süreli paniğin ardından toprak altında kalan iki işçi itfaiye ekipleri gelene kadar arkadaşları tarafından kurtarılmaya çalışıldı. Olay yerine gelen itfaiye birimleri vücutlarının çoğu toprak altında kalan iççilere ulaşmak için yoğun çaba sarf etti.

DURUMLARI İYİ

Kurtarma ekipleri titiz bir çalışma neticesinde iki işçiyi bulundukları yerden sağ olarak çıkarmayı başardı. Vücutlarında kırıklar olduğu tespit edilen İbrahim Efe ve Kasım Kıroğlu adlı işçiler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Tedavileri devam eden işçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

SERKAN ÖZCAN

Toprak altında can pazarı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN