• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Alaşehir'in 15 mahallesinde, taşımalı eğitime kar engeli

'nın Alaşehir ilçesinin yüksek kesimlerindeki kırsal 15 mahallenin yolu, yoğun kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Mahallerdeki taşımalı eğitime ise 1 gün süreyle ara verildi. Kapanan yolların açılması için belediye ekipleri, kar küreme ve tuzlama çalışması başlattı.

Alaşehir'in 15 mahallesinde, taşımalı eğitime kar engeli

07.02.2020, 13:34

Alaşehir'de saat 02.00 sıralarında başlayan kar yağışı, yüksek kesimlerdeki Alayaka, Horzum Keserler, Horzum Embelli, Kestane Deresi, Karadağ, Serinyayla, Çarıkbozdağ, Bahçeli, Evrenli, Kozluca, Osmaniye, Azıtepe, Bahadır, Dağhacıyusuf ve Evrenli mahallerinde etkili oldu. Park halindeki araçlar, evlerin çatıları, ağaçların dalları beyaz örtüyle kaplandı. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 10 santimetreyi, yüksek kesimlerdeki kırsal mahallerde ise 50 santimetreyi buldu.

Kırsal mahallere ulaşımın sağlandığı yollar, kardan kapanırken, taşımalı sistemle eğitim gören toplam 4 bin öğrenci, okullarına gidemedi. Alaşehir Belediyesi'nin Fen İşleri ekipleri, kapanan yolları açmak için kar küreme ve tuzlama çalışması yaparken, Alaşehir Kaymakamlığı'nca taşımalı eğitime 1 gün süreyle ara verildiği duyuruldu.

DHA

Alaşehir'in 15 mahallesinde, taşımalı eğitime kar engeli haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA