• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Üzerine çaydanlık devrilen minik çocuk için helikopter ambulans 'dan havalandı

'da, iftar sonrası sıcak çaydanlığın üzerine düşmesi sonucu vücudunda yanıklar oluşan ve hayati tehlikesi bulunan bir yaşındaki , AK Parti Manisa Milletvekili 'ın devreye girmesiyle helikopter ambulansla sevk edildi.

Üzerine çaydanlık devrilen minik çocuk için helikopter ambulans Manisa'dan havalandı

15.05.2020, 13:48 Güncelleme Tarihi: 15.05.2020,15:53

Manisa'ın Soma ilçesinde maden işçisi babanın bir yaşındaki çocuğu Alparslan Demir, iftar sonrası babası vardiyaya gitmeden önce sıcak çaydanlığın üzerine dökülmesi sonucu yüzde 36 yanık ve hayati tehlike ile Soma Devlet Hastanesine kaldırıldı. Çocuk yanık yoğun bakımına sevki istenen ancak boş yatak bulunamaması üzerine AK Parti Manisa Milletvekili Av. Mehmet Ali Özkan'a ulaşan aile, milletvekilinden yardım istedi. Manisa 112 Başhekimliği, İzmir 112 Başhekimliği ile görüşülerek uygun yer arama çalışması başlatıldı.

Gece Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi ve aynı zamanda Türkiye'de sayılı yanık çocuk hekimlerinden Prof. Dr. Emrah Şenel'e ulaşan Milletvekili Özkan durumu anlatarak neler yapılabileceğini sordu. Yaklaşık bir yıl önce, hayati tehlikesi bulunan ve vücudunun tamamı tiner ile yanan Soma'da bir hastayı kabul edip sağlığına kavuşturan Prof. Dr. Emrah Şenel Alpaslan Demir'i de kabul etti. Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucu minik çocuk helikopter ambulans ile acil bir şekilde Ankara Şehir Hastanesine götürülerek tedavi altına alındı.

İHA

Üzerine çaydanlık devrilen minik çocuk için helikopter ambulans Manisa'dan havalandı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA