• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Manisa’dan yangın bölgesine takviye ekipler yola çıktı

Türkiye'nin güneyini esir alan orman yangınlarını söndürme çalışmaları devam ediyor. Yangın bölgesine daha önce itfaiye araçlarını ve personelini gönderen Manisa Büyükşehir Belediyesi, Muğla bölgesinde devam eden yangınlara müdahale etmek için de ağır iş makinelerini sabaha karşı sevk etti. Şehzadeler Belediyesi de, 11 personel ve 7 aracını orman yangınlarının olduğu Marmaris ve Milas bölgelerinde görev almak üzere Orman Genel Müdürlüğü emrine verdi.

Manisa’dan yangın bölgesine takviye ekipler yola çıktı
İHA

02.08.2021, 16:31

Ülke genelinde başlayan ve çok sayıda bölgeyi etkisi altına alan orman yangınlarının kontrol altına alınması için devletin tüm kurum ve kuruluşları seferber oluyor.

"TÜM VATANDAŞLARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN"
Yangınların başlamasıyla bölgeye ekiplerini sevk eden ve sürekli takviyelerde bulunan Manisa Büyükşehir Belediyesi de bölgedeki çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İtfaiye ekipleri, bölgede yürütülen söndürme çalışmalarında yer alıyor. Öte yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Genel Müdürlüğü, Muğla bölgesinde devam eden yangınlara müdahalede bulunulması için ağır iş makinesi, araç ve personel desteğinde bulundu. Bu doğrultuda 2 adet dozer, 1 adet ekskavatör, 3 adet çekici tır, 1 adet Isuzu servis aracı ve şehir içinde acil durumlarda kullanılmak üzere 1 adet binek araç bölgeye gönderildi. Araçların Milas bölgesinde devam eden çalışmalara katılacağı belirtildi.Meydana gelen orman yangınları nedeniyle büyük üzüntü duyduğunu belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, "Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak yangının başladığı günden itibaren bölgeye araç ve personel desteği sağladık. İtfaiye ekiplerimiz, bölgede yangınla mücadele ediyor. Muğla bölgesinde devam eden yangınlara müdahalede bulunulması noktasında da ağır iş makinesi, araç ve personel desteğinde bulunduk. Tüm ekip ve ekipmanlarımızla her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız. İnşallah kısa sürede kontrol altına alınır. Yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum" ifadelerini kullandı.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ YANGIN BÖLGESİNE DESTEĞE GİTTİ
Şehzadeler Belediyesi, 11 personel ve 7 aracını orman yangınlarının olduğu Marmaris ve Milas bölgelerinde görev almak üzere Orman Genel Müdürlüğü emrine verdi. Ekipler, yangınlara müdahale etmek için yola çıkarken, bölgeye su ve gıda yardımı da gönderildi.Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Ülkemizin çeşitli noktalarında son dönemde çıkan orman yangınları hepimizi son derece üzmüştür. Yangınların başladığı ilk günden itibaren Şehzadeler Belediyesi olarak, yetkililer ile irtibat halinde olduk ve sahip olduğumuz imkanları bildirerek, bize bir görev düşmesi halinde personelimiz ve araçlarımız ile göreve hazır olduğumuzu ilettik. Yapılan değerlendirme neticesinde araçlarımız ve personellerimize ihtiyaç olduğu belirtildi. 11 personelimiz, 1 dozer, 2 su tankeri, 2 arazi aracı, 1 kamyon ve 1 çekiciden oluşan araçlarımızı Milas ve Marmaris bölgelerinde alacakları görev için Orman Genel Müdürlüğü emrine verdik. Ekiplerimiz hazırlıklarını yaparak yola çıktılar. Rabbim bölgede can siperane görev yapan tüm ekiplerin yardımcısı olsun. Ülkemizde çıkan yangınların en kısa sürede son bulması en büyük temennimizdir." şeklinde konuştu.

Yola çıkan Şehzadeler Belediyesi ekipleri, yangın bölgesine su ve gıda yardımları da götürdü.

Manisa’dan yangın bölgesine takviye ekipler yola çıktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.