• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Boğa güreşlerinin tek kadın hakemi

Boğa güreşlerinin tek kadın hakemi
Giriş Tarihi: 8.6.2019

’da veteriner hekim olarak görev yapan 38 yaşındaki boğa güreşlerinde iki yıldır orta hakemlik yapıyor. Ege Bölgesi’nin ilk ve tek kadın hakemi olan Atan’ı görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor

MEHMET KAVAS

Aydın'ın Germencik ilçesinde düzenlenen boğa güreşlerine Arzu Atan damga vurdu. Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde veteriner hekim olarak çalışan Atan, Germencik'teki güreşlerde orta hakem olarak görev yaptı.
Elinde sopa ile sahada yer alan 38 yaşındaki Atan, boğaların kıran kırana geçen güreşlerini çok yakın mesafeden takip etti. Erkek meslektaşları ile birlikte görevini yapan Atan, masa hakemlerinin boğa güreşlerinde göremediklerini kendilerine ileterek yardımcı oldu.

'GURUR DUYUYORUM'

İki yıldır güreşlerde hakemlik yaptığını kaydeden Atan, "Datça'da boğa güreşleri yapıldı. Ben de sahaya tesadüfen girdim. Sahaya girdikten sonra güreşlerden kopamadım, bende bir nevi bağımlılık gibi bir şey oldu. Bundan dolayı hakem olmaya karar verdim. Ege Bölgesi'nin ilk ve tek boğa güreşleri kadın hakemiyim, kendimle gurur duyuyorum. Hakemliği çok seviyorum. İmkanım elverdiği sürece güreşlerde hakemlik yapmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Boğa sahiplerinin güreşler esnasında hayvanlarına zarar gelmemeleri için ellerinden geleni yaptıklarını dile getiren Atan, "Kadın hakem olarak sahada olduğumda dana sahipleri konuşmalarına, hal ve hareketlerine daha fazla dikkat ediyor. Böylelikle çok daha güzel güreşler oluyor. Ayrıca tüm kadınları güreşleri takip etmeye davet ediyorum. Maddi olarak imkanı olan kadınları da boğa sahibi olmalarını tavsiye ediyorum" şeklinde konuştu.

Boğa güreşlerinin tek kadın hakemi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN