• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Havaalanında faciayı pilotun dikkati önledi

Havaalanında faciayı pilotun dikkati önledi
Giriş Tarihi: 15.8.2019

Milas-Bodrum Havalimanı'nda Bodrum-İstanbul seferini gerçekleştirmeye hazırlanan yolcu uçağı, kalkışa hazırlanırken önüne aniden helikopter indi. Facia, pilotun dikkati sayesinde kılpayı atlatıldı.

Milas-Bodrum Havalimanı'nda Bodrum-İstanbul seferini gerçekleştirmeye hazırlanan yolcu uçağı, kalkışa hazırlanırken önüne aniden helikopter indi. Facia, pilotun dikkati sayesinde kılpayı atlatıldı. Türk Hava Yolları'na ait TC-JHP kuyruk tescil- li B737-800 tipi yolcu uçağı, kalkış için hızını arttırdığı sırada oldukça yakınına iniş yapan bir helikopter nedeniyle aniden durmak zorunda kaldı. Uçaktan indirilip başka bir uçakla İstanbul'a gönderilen yolcular, kulenin helikopteri görmemesine tepki gösterdi. Uçakta, Metin Arolat, İsmail Küçükkaya ve Hüseyin Hatemi gibi tanınmış isimlerin de bulunduğu öğrenildi.

'PİLOTA BORÇLUYUZ'

Büyük tehlike atlattıklarını dile getiren yolcular, "Pilot ani refleksle uçağa son anda fren yaptı. Hayatımızı kaptanımız Hüdaverdi Atasoylu'nun bu refleksine borçluyuz" dedi. Bodrumlu yolcular da tepkilerini, "Teknelerden ve otellerden kalkıp tepemizde tur atan özel helikopterler, bu akşam büyük bir felakete sebep oluyordu" sözleriyle dile getirdi.

ADEM ÜLKER

Havaalanında faciayı pilotun dikkati önledi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN