• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'daki antik kentte camide yıllar sonra ilk cuma namazı

Muğla'daki antik kentte camide yıllar sonra ilk cuma namazı

09.09.2019, 10:48

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde yer alan 'nın Yatağan ilçesi sınırları içindeki ve geçmişi 3 bin yıllık geçmişe dayanan Stratonikeia antik kentindeki tarihi Şaban Ağa Camii'nin restorasyonunun ardından 40 yıl sonra ilk cuma namazı kılındı. Pazar günü de caminin yapımına katkı verenler mevlid okuttu.

Geçen ay Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ziyaret edilen, geçmişi 3 bin yıla dayanan dünyanın en büyük mermer antik kenti Stratonikeia antik kenti girişinde bulunan Şaban Ağa Camii aslına uygun olarak restore edilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile tarihi camiye imam ataması gerçekleştirildi.

Muğla'daki antik kentte camide yıllar sonra ilk cuma namazı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN