• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Milas'taki yangında tatilcilerin tahliyesi için tekneleriyle yardıma koştular

Muğla'nın Milas ilçesinde çıkan orman yangınında tedbir amacıyla boşaltılan otellerdeki tatilcileri deniz yoluyla taşıyan tekne kaptanları, tahliye çalışmaları sırasında yaşananları anlattı. Tahliye çalışmalarına destek veren tekne kaptanlarından Erhan Erdem, "Bütün arkadaşlarımızla canla başla çok sayıda kişiyi tahliye ettik. Bir kısmını iskeleye, bir kısmını da güvenli alanlara bıraktık" dedi. Balıkçı teknesiyle yardıma koşan Gürsel Akçam, ise "Teknem küçüktü ama elimizden geleni yaptık. Buradaki tüm tekneler çıktı ve taşımayı yaptı" ifadelerini kullandı. Tekne kaptanı Soner Ülker:, "Doğma büyüme buralıyım, ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. İnşallah bir daha yaşanmaz" açıklamasında bulundu.

Milas’taki yangında tatilcilerin tahliyesi için tekneleriyle yardıma koştular
AA

31.07.2021, 12:25

Bodrum ilçesi sınırlarına yakın noktadaki Kuyucak ve Güvercinlik mahallelerinde 29 Temmuz'da çıkan orman yangınında 80 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.

Güvercinlik Limanı'ndaki balıkçılar ve tekne sahipleri, tedbir amacıyla boşaltılan otellerdeki tatilcilerin tahliye çalışmalarına destek verdi.

Oteldeki müşterileri tahliye edenlerden tekne kaptanı Erhan Erdem, AA muhabirine, yangını fark ettiklerini ve durumu yetkililere bildirdiklerini söyledi.

"HERKES BİRBİRİNE YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞTI"

Yangının çok hızlı yayıldığını aktaran Erdem, otellerden kendilerinden yardım talebinde bulunulduğunu dile getirdi.

Limandaki bütün tekne kaptanlarının hiçbir menfaat gözetmeden bölgeye koştuğunu vurgulayan Aygün, "Bütün arkadaşlarımızla canla başla çok sayıda kişiyi tahliye ettik. Bir kısmını iskeleye, bir kısmını da güvenli alanlara bıraktık. Can kaybı olmaması sevindirici, kimsenin burnu kanamadı çok şükür. Herkes birbirine yardımcı olmaya çalıştı." diye konuştu.

"İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEY YAŞIYORUM"

Bölgede 40 yıldır tekne kaptanı olan Kadir Kocabaş da yardım için bölgeye arkadaşının teknesiyle gittiğini, kaptan arkadaşlarının iyi organizasyonuyla insanları başarıyla güvenli bölgeye götürdüklerini kaydetti.

İşletmeci ve tekne kaptanı Soner Ülker de insanları kurtarmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Doğma büyüme buralıyım, ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. İnşallah bir daha yaşanmaz. Ormanımız, canlılarımız yandı çok üzgünüm." ifadesini kullandı.

Yaklaşık beş metrelik balıkçı teknesiyle yardıma koşan balıkçı Gürsel Akçam da "Teknem küçüktü ama elimizden gelen yaptık. Buradaki tüm tekneler çıktı ve taşımayı yaptı." dedi.

Milas'taki yangında tatilcilerin tahliyesi için tekneleriyle yardıma koştular haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.