• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Üretimin yüzde 30'u ihracata gidiyor

27.12.2009, 00:00

ÖZGÜ ERÇETİNGÖZ GEDİK (HABER MERKEZİ)

İlk mağazasını 1994 yılında açan, 2000 yılından bu yana butik olarak ürettiği tekstil ürünlerini kendi ismiyle satışa sunan Gül Güler, iç pazarda olduğu kadar dış pazarlarda da adını duyurmaya devam ediyor. Havlu ve bornoz üretimiyle adım attıkları sektörde bugün tekstil ürünlerinin yüzde 98'ini üretir hale geldiklerini dile getiren markanın kurucusu Gül Güler, "İzmir'den doğan markamızı tüm Türkiye'de ve dünya pazarlarında tanınır hale getirmeyi hedefliyoruz" diye konuştu.
Alsancak'ta ve Çeşme'de bulunan mağazalarının ardından geçtiğimiz yıl Agora AVM'de, Aralık ayında da İstanbul Nişantaşı'nda birer mağaza açtıklarını dile getiren Güler, ayrıca Alsancak'ta hizmet veren El Bebek Gül Bebek mağazasında da bebek odası ve tekstili konusunda hizmet verdiklerini belirtti. Tüm bunların yanısıra Türkiye çapında 14 noktada Gül Güler markalı ürünlerin tüketicilerle buluştuğunu dile getiren Güler, "Tekstil ürünlerinin yanısıra yurtdışından ithal ettiğimiz aksesuvarları da mağazalarımızda müşterilerimizin beğenisine sunuyoruz" diye konuştu.
Gül Güler markasıyla ürettikleri tekstil ürünlerinin yaklaşık yüzde 30'unu yurtdışına pazarladıklarını belirten Güler, ağırlıklı olarak İtalya, Viyana, Yunanistan ve İrlanda'ya satış yaptıklarını belirtti. Ortadoğu ve Birleşik Arap Emirlikleri'nden de talep aldıklarını dile getiren Güler, tüm bunların yanısıra ilk kez kendilerinin ürettikleri deseni silinmeyen sabun ve aynı desenin işlendiği havlu setlerinin de hediyelik olarak Türkiye'de ve yurtdışında büyük ilgi gördüğünü söyledi.

"El Bebek Gül Bebek"
2007 yılından bu yana hazırlıkları devam eden bebek odası ve tekstil ürünlerini de Alsancak'ta açılan El Bebek Gül bebek mağazasında beğeniye sunduklarını dile getiren Gül Güler, mağazada anne adayları için büyülü bir atmosfer yarattıklarını söyledi. Bebe Chocolat markasının da Türkiye distribütörlüğünü üstlendiklerini dile getiren Güler, "Bu marka özellikle birbirinden değişik hediye setleriyle ilgi görüyor" dedi.

Üretimin yüzde 30'u ihracata gidiyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA