• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Manisa'da destek turu

02.03.2011, 00:00


EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Temizocak, bölge ekonomisini geliştirecek olan EXPO 2020 için Ege'deki bütün odaların destek vermesi gerektiğini belirtti

RIDVAN KÖRPE (MANİSA)


(Soldan) Deniz Ticaret Odası Başkanı Geza Dolugh, EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Temizocak, MESOB Başkanı ve EGEV Mütevelli Heyet üyesi Hasan Geriter, Manisa Valisi Celalettin Güvenç, İzmir Esnaf Odası Başkanı Zekeriye Mutlu, Başak Depoculuk A.Ş. Genel Müdürü Cemal Öztürk, EGEV Yönetim Kurulu Üyesi ve ESİAD Başkanı Sıtkı Şükürer
Ege Ekonomiyi Geliştirme Vakfı (EGEV) Yönetim Kurulu Üyeleri, EXPO 2020'nin İzmir'de yapılması için Manisa'da destek turuna çıktı.
EGEV Başkanı Yılmaz Temizocak, Yönetim Kurulu üyeleri Abdurrahim Arslan (Manisa TSO Meclis Başkanı), Sıtkı Şükürer (ESİAD Başkanı), Geza Dolgh (Deniz Ticaret Odası Başkanı), Zekeriya Mutlu (İzmir Esnaf Odaları Birliği Başkanı) ve Cemal Öztürk (MUSİAD eski Başkanı), Manisa'da ilk ziyareti Vali Celalettin Güvenç'e yaptı.
EXPO 2020 için Vali Güvenç'ten destek isteyen heyet, Gediz'in kirliliği konusundaki çalışmaları da değerlendirdi. EGEV üyeleri daha sonra Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Koşmaz, Manisa Esnaf Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, Manisa Genç İşadamları Derneği Başkanı Ömer Özkara'yı ziyaret ederek güç birliği oluşturmak için görüş alışverişinde bulundular. Bülent Koşmaz, EGEV yönetim kurulu üyelerine, EXPO 2020 için her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi.

Ölçekler değişecek
EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Temizocak, EXPO 2020'nin İzmir'de yapılmasının Ege Bölgesi'nin ekonomik ölçeklerini değiştireceğini vurgulayarak, Fuar için Ege Bölgesi'ndeki bütün oda başkanları ve sivil toplum kuruluşlarını işbirliğine davet etti. Fuar nedeniyle Türkiye'ye 20 milyon insanın geleceğine ve 39 milyon kişinin fuarı ziyaret edeceğine dikkat çeken EGEV Başkanı Yılmaz Temizocak, "EXPO 2020'nin İzmir'de yapılması Ege Bölgesi'nin bütün ekonomik ölçeklerini olumlu yönde değiştirecektir. Ulaşımdan, konaklamaya, alışverişe kadar Ege Bölgesi'nde ekonomik anlamda önemli bir hareketlilik yaşanacak. İzmir, Manisa, Aydın bir bütün olarak anılacaktır. Hepimiz birlikte sahip çıkmalıyız" dedi.


Manisa'da destek turu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.