Gaziantep'e İzmir desteği

Giriş Tarihi:30.04.2011, 20:00 Güncelleme Tarihi:30.04.2011, 20:00

Nasco Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş, Gaziantep Havalimanı Gümrük Müdürlüğü ve geçici depolama ambarlarını inşa edecek. Tesisin temeli dün gerçekleştirilen bir törenle atıldı


MURAT ŞAHİN (GAZİANTEP)


Nasco Grup Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Çelik, İTO Başkan Yardımcısı Akın Kazançoğlu, Nasco Grup Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Çelik, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Balaban Ticaret Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Yağız, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey.
Gaziantep, İzmirli girişimciler sayesinde ilk defa gümrüklü antrepoya kavuşuyor. Gümrükleme, lojistik, gıda, hayvancılık ve inşaat alanlarında faaliyet gösteren Nasco Group bünyesindeki Nasco Gayrimenkul Yatırım ve Danışmanlık Hizmetleri Ticaret A.Ş, Gaziantep Havalimanı Gümrük Müdürlüğü ve geçici depolama ambarlarını inşaa edecek. 90 gün içinde tamamlanacak olan ve yaklaşık 2 milyon dolarlık yatırım yapılacak tesisin temeli dün Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekçi, Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey ve Gaziantep Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz ve çok sayıda davetlinin katıldığı törenle atıldı.

BİN KİŞİYE İSTİHDAM
Mimari ve inşaat projelerini İzmir Ticaret Odası (İTO) Başkan Vekili Akın Kazançoğlu'nun yaptığı tesis, Gaziantep Havaalanı içerisinde 1000 metrekare taban üzerine 2 bin 400 metrekare kapalı alandan oluşacak. Tesisin İçerisinde, Gaziantep Gümrük Müdürlüğü ve Muhafaza Müdürlüğü, ithalat ve ihracat üzerine geçici depolama ambarları ile ihtiyaç ofisleri bulunacak. Tesis yaklaşık 100 kişiye de istihdam sağlayacak.
Temel atma töreninde konuşan Nasco Group Yönetim Kurulu Başkanı Şenol Çelik, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin etkin gücü olan Gaziantep'in, yıllardır beklenen bu yatırım ile daha da başarılı olacağını ifade etti. TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi de İzmirli bir firmanın bu yatırımı gerçekleştirmesinin Gaziantep'teki yatırım avantajlarını ortaya koyduğuna işaret eden Büyükekşi, tesisin bölge ekonomisinin önemli katkılar sağlayacağına inandıını vurguladı.

kalan karakter 1000

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.